9 куточків Франції, куди варто навідатися у вересні

9 куточків Франції, куди варто навідатися у вересні
У вересні у Франції, як і в Росії, настає бабине літо. Але температура повітря в цей час все одно незрівнянно вище, ніж у нас. При цьому у фортецях і замках, відкритих для відвідування, вже немає таких натовпів туристів, та й гуляти по південних регіонах країни комфортніше без палючого сонця. Куди краще всього відправитися в цю пору року? Де насолодитися природою, погуляти і зняти напругу? Allbooking.com.ua представляє 9 французьких куточків, що відповідають цим завданням.

Каркассон Лангедок-Руссільон, Франція

Цей середньовічний місто-музей щорічно відвідують майже 2 млн туристів! Але у вересні натовп, що входить в головні ворота - Порт Нарбонне, зменшується. І бродити по вузьких вуличках і захисної стіни стає комфортніше. Тоді легко зрозуміти, що ворогові, який потрапляв в закритий простір між внутрішньою і зовнішньою стінами фортеці, не залишалося нічого, крім загибелі. До речі, в місцевих ресторанах в цей час немає черг, а найкраще, що варто спробувати - кассуле в глиняному горщику - традиційна страва Лангедоку, що складається з тушкованої квасолі, свинячих шкірок і різних приправ.

Замок Пейрепертюз Лангедок-Руссільон, Франція

Силует замку Пейрепертюз немов продовжує лінію гірського хребта, і тому здається, ніби стіни цієї твердині виросли з каменю, а не були складені руками людей. Щоб потрапити в цю середньовічну фортецю і оцінити систему її укріплень, потрібно дертися по вузькій гірській стежці на висоту 796 метрів, тому краще приїжджати сюди восени, коли сонце пече не так сильно. Влітку ж скелю і місцевість навколо практично випалює палюче сонце. Восени також можна можна набагато довше насолоджуватися видами на Піренеї, сусідній замок Керібюс і Середземне море, сидячи на теплому камінні.

Колліур Лангедок-Руссільон, Франція

Помаранчеві даху, пастельні фарби будинків і незвичайний блакитний колір моря під осіннім сонцем стають тут не такими пронизливими як влітку. Але консервовані анчоуси, якими славиться Колліур, все так же продаються тут на кожному кроці. Ця рибка здавна солиться тут по століттями відпрацьованої технології. На початку XX століття сюди приїхав шукати натхнення Анрі Матісс, а слідом за ним і Пабло Пікассо. Відомо, що Матісс щиро вважав, що ніде більше у Франції немає такого блакитного неба, як в Колліур. У вас є шанс перевірити, чи так це!

Замок Монсегюр Південь-Піренеї, Франція

Вапнякова скеля в регіоні Південь-Піренеї немов виростає з порослих лісом схилів, які восени набувають зелений, канарковий, гірчичний, помаранчевий і червоний відтінок. Це час року тут і справді може бути неймовірно красивим, не гірше, ніж «індіанське» (бабине) літо в Новій Англії. На вершині гори стоїть фортеця Монтсегюр. У ній протягом багатьох місяців тримали оборону еретекі-катари, які боролися за те, щоб Лангедок належав їм. Непокірних все ж зломили і потім спалили на багатті. Коли фортеця впала в 1244 році, Лангедок перестав бути самостійною державою, перейшовши під владу французького короля.

Регіональний природний парк Камарг Прованс, Франція

Плоский ділянку землі між двома рукавами Рони - це край боліт і озер, званий Камарго. Доріг тут небагато, зате всілякої живності з надлишком. І якраз ранньої осені тут можна стати свідком приголомшливого видовища: рожеві фламінго зупиняються тут на стоянку на шляху в північну Африку. Яскраве враження справляють і знамениті білі камаргскіе коні, що мчаться по водному простору, і чорні бики. Всі ці пейзажі роблять на людину чарівне вплив: знімають напругу і дають відчуття гармонії в душі і в світі.

Гора Сент-Віктуар Прованс, Франція

М'якість фарб і красу ландшафту навколо гори Сент-Віктуар ранньої осені підкреслюють ледь початківці жовтіти виноградники і темно-зелені оливи. На їх фоні сіруватий з білими і ліловими переливами хребет гори виділяється особливо ефектно. Цей пейзаж Поль Сезанн відобразив на 60 своїх полотнах. Цілком імовірно, що один з них він писав саме у вересні. До речі, забратися на вершину гори, де на висоті 900 метрів встановлений Провансскій хрест, восени теж простіше, ніж в спеку. Хоча пляшка води і пари міцних кросівок все одно знадобляться: стежка тут не з легких. Нагородою буде приголомшливий вид на гряду Сент-Бом і Альпи Провансу.

Ла-Рошель Франція

Затишна, стара, легендарна Ла-Рошель - особлива точка тяжіння на березі Атлантики. Влітку тут не проштовхнутися: натовпи туристів бродять вздовж бухти, хитаються в тіні аркад, заглядаючи в бутіки, сидять на лавках і прямо на парапеті набережної в Старому порту, поїдають на ланч найсвіжіших кальмарів, обсмажених на решітці-гриль, і морозиво жаркими вечорами. З настанням вересня туристичний накал слабшає. Хоча ресторани все також продовжують годувати смачними мідіями і рибою, а музеї приймають відвідувачів.

Аркашон Франція

Вересень - саме час поїсти устриць і наситити організм вітамінами на зиму! Адже існує думка про те, що п'ять цих молюсків містять денну норму вітамінів A, B, C, D, йоду, магнію, кальцію і фосфору. І їхати за цим делікатесом краще в Аркашон - один з головних курортів Атлантичного узбережжя Франції. Ще на початку XIX століття тут стояло лише кілька рибальських хатин. Зараз про той час нагадує Пташиний острів, та довгі ряди дерев'яних сарайчиків на околиці міста в Гюжан-Местра. У них власники устричних плантацій зберігають необхідний інвентар. А по сусідству проводять екскурсії в музеї устриць і після влаштовують дегустації.

Біарріц Франція

Слава баскської села Біарріц зародилася в середині XVIII століття. Завдяки цілющому клімату медики стали рекомендувати місцевість страждаючим легеневими захворюваннями. Трохи солодкуватий хвойно-морське повітря продовжує кружляти голову відпочиваючим тут і сьогодні. А подковообразний широченний пляж із золотистим піском притягує публіку різного віку і абсолютно різного достатку. У вересні сонце тут гріє, але не смажить. А з туристів залишаються переважно літні французькі мадам і месьє. І тому гуляти тут уздовж моря, милуватися на вілли і пити каву у затишних кондитерських ніхто не заважає.