Дюжина кращих дайвінг-спотів в Червоному морі

Дюжина кращих дайвінг-спотів в Червоному морі

За різноманітністю коралів у Червоного моря немає конкурентів. Принаймні, в Північній півкулі. Тисячі людей приїжджають в приморські міста Єгипту, Йорданії, Ізраїлю та інших країн, щоб взяти уроки дайвінгу та дослідити хоча б невелику частину підводного світу. Allbooking.com.ua називає 12 місць, де занурення з аквалангом перетворюються на справжню пригоду, - від знаменитої Блакитної діри і розлогих Японських садів до затонулого пароплава із золотом і бухти з черепахами.

Бухта Абу-Дабаб Марса-Алам, Єгипет

Бухта Абу-Дабаб (або Дюгонь-Бей) в околицях Марса-Алам відома тим, що в ній живуть гігантські морські черепахи. Занирнувши на глибину 5-8 метрів, можна гарантовано погладити по панциру добродушну звірючку, заодно наклацати кілька десятків знімків. Однак більшість гостей бухти чекають зустрічі не стільки з черепахами, скільки з дюгоні - величезними морськими коровами. У світі залишилося всього кілька тисяч особин цих водних ссавців, і одна з їхніх популяцій регулярно відвідує Абу-Дабаб.

Райський риф Ейлат, Ізраїль

Це одне з найбільш захоплюючих місць біля узбережжя Ейлата, де можна взяти свої перші уроки дайвінгу або відточити навички занурення, якщо у вас вже є дайверський сертифікат. Підводні багатства - корали всіляких форм і розмірів, а також сотні видів риб, які не бояться підпливати впритул до людей. Ще один вартий уваги дайвінг-спот в Ейлаті - затоплений ракетний катер «Сатіль». Корабель лежить уздовж берегової лінії і паралельно течії. Новачкам можна занурюватися до верхньої частини «Сатіля», а проникати всередину судна дозволено тільки сертифікованим дайверам.

Риф Японські сади Акаба, Йорданія

Прямо навпроти готелю Bedouin Garden Village знаходиться один з кращих в Акаба спотів для дайвінгу та сноркелінгу - риф Японські сади. Цей риф з чагарниками коралових дерев дійсно схожий на сад. Серед коралів снують зграйки дрібних і середніх риб, можна зустріти морських черепах. При заході в воду велика ймовірність наштовхнутися на червоних морських їжаків, що маскуються під камені. Тому краще заходити в спеціальному взутті. До речі, частиною цього рифа є ще одні Японські сади - через Акабської затоку, в ізраїльському Ейлаті. Щоб подивитися на них, на курорт з'їжджаються сотні дайверів з усього світу.

Затонулий танк Акаба, Йорданія

Нью-Каньйон (його ще називають каньйоном Олівера) - ще одне цікаве місце для дайвінгу біля узбережжі Акаби. Симпатичний риф, який різко йде вниз, починаючи з 12-метрової глибини, облюбували восьминоги, кальмари, краби і риби-крилатки. Головною ж пам'яткою споту є затонулий танк. Якийсь час вважалося, що він родом з Радянського Союзу, але пізніше з'ясувалося, що це американський легкий танк М41 «Уокер Бульдог», що лежить на мілководді (всього 5 метрів). Військова машина була затоплена спеціально для дайверів.

Блакитна діра Дахаб, Єгипет

Один з найвідоміших дайв-спотів Червоного моря являє собою велетенську коралову формацію у вигляді воронки діаметром близько 50 метрів, яка прямовисно йде вниз. Це місце отримало прізвисько «кладовище дайверів» через безвідповідальних сміливців, які, пірнаючи в діру, намагалися через прохід на глибині 54 метрів вийти у відкрите море. Робити це не можна (тим більше що в Дахабі офіційно заборонено пірнати глибше, ніж на 25 метрів), і всі занурення можливі тільки з досвідченим гідом. Новачки зазвичай не опускаються нижче 7-9 метрів.

Заповідник Рас-Мохаммед Шарм-ель-Шейх, Єгипет

Зграї різнокольорових риб, острови коралових рифів, які виступають над поверхнею моря, мангрові дерева, які ростуть прямо у воді, - лише мала частина того, що можна побачити в цьому національному заповіднику. Вважається, що Рас-Мохаммед - одне з наймальовничіших місць в усьому Єгипті. Коралові ліси в цьому заповіднику дуже любив Жак Ів Кусто. Вік деяких коралів в заповіднику сягає двох мільярдів років (!), Але по невтішним прогнозам вчених вся ця краса, створена природою, може зникнути вже через чверть століття.

Затонулий корабель «Карнатік» Хургада, Єгипет

У вересні 1869 «Карнатік» наскочив на величезний риф в Червоному морі. На борту пароплава в цей момент знаходилися 230 пасажирів, а також цінний вантаж: тюки з бавовною, листова мідь, королівська пошта і найголовніше - скрині з золотими монетами (близько 40 тисяч фунтів стерлінгів - приблизно мільйон фунтів в наші дні). Сьогодні останки судна, що лежать на 25-30-метровій глибині, страшно популярні серед любителів рек-дайвінгу. Кормова і носова частини, зарослі коралами, збереглися практично недоторканими, і навіть можна досліджувати трюми, в яких досі перебувають старовинні бочки.

Абу Рамада Хургада, Єгипет

Це ціле сімейство найцікавіших рифів в 10-15 кілометрах на південний схід від Хургади. Підводні стіни і печери тут не поступаються тим, що є в Шарм-ель-Шейху. Найпівнічніший острівець називають Акваріумом - через величезну кількості риб, що мешкають в тутешніх краях. Спот під назвою Ерг Абу Рамада призначений тільки для досвідчених дайверів - там сильні течії, а глибина занурень становить 22-30 метрів. Самим же популярним місцем для занурень вважається острів Гота Абу Рамада, де завжди спокійне море, а в заростях коралів шастають риби-метелики, жовтопері барабулі, баракуди і черепахи.

Риф Ель-Фанус Хургада, Єгипет

Місце навколо рифа Ель-Фанус давно облюбували зграї дельфінів, що припливають сюди відпочивати і грати з малюками. Нещодавно акваторію визнали заповідником - місцева влада запровадила заборону на присутність у водах рифа плавучих транспортних засобів. Однак поспостерігати за дельфінячими сімействами можна все одно: теплоходи просто не підходять близько до тварин, не запливають за буйки. Крім того, тут можна навіть поплавати з афалінами під водою - потрібно тільки звернутися в один з місцевих дайв-центрів, які організовують подібні екскурсії. Під час плавання з дельфінами потрібно вести себе максимально природно - не розмахувати руками, не чіпати тварин і не намагатися їх переслідувати.

Риф Гордон Шарм-ель-Шейх, Єгипет

У 1981 році панамському суховантажу під назвою Lovilla сильно не пощастило: корабель потрапив на мілину (яка виявилася ні чим іншим, як рифом Гордон). Кілька днів команда намагалася врятувати судно, але, як не мучилися моряки, зняти корабель з мілини так і не вдалося. Вже більше 30 років Lovilla стирчить над морем і є ласим шматком для аквалангістів. Сам риф Гордон величезний і є домом для десятків видів морських мешканців - від риб-метеликів і скатів до різнокаліберних груперов і невеликих акул. Середня глибина занурень - 16 метрів.

Затонулий корабель «Сідар Прайд» Акаба, Йорданія

Колись цей корабель ходив під грецьким прапором і носив ім'я San Bruno. На початку 80-х його купила ліванська компанія, перейменувавши в Cedar Pride. Пізніше корабель був переданий в якості подарунка принцу Йорданії, а той пожертвував презент дайверам,  які затопили «Сідар Прайд» в 150 метрах від берега. Судно давно обросло товстим шаром м'яких і твердих коралів, поруч з ним можна побачити сімейства крилаток і риб-ангелів, окунів, барракуд та інших морських мешканців. Так як корабель лежить на невеликій глибині (від 10 до 28 метрів), занурюватися до нього дозволено навіть початківцям дайверам.

Архіпелаг Дахлак Массауа, Еритрея

В мало кому відомій країні Еритрея, що розтягнулася вздовж узбережжя Червоного моря, є відмінні умови для дайвінгу. Зокрема, на архіпелазі Дахлак, острови якого колись були густо заселені ловцями перлів. Тут багато коралових рифів і пляжів з чистим і білим піском, а також лагун з теплою бірюзовою водою, в якій плавають тисячі різнокольорових риб. Тут можна побачити гігантських скатів манта, риб-агелах, голожаберних молюсків, маленьких акул та іншу красноморську живність, а біля острова Дахлак Кебір поплавати біля «залізних» рифів - затонулих британських та італійських кораблів і радянських танків.