Вівторок, 15 грудня 2015 05:47

Великий театр Лісеу, Барселона

Великий театр Лісеу, Барселона

Цей храм Мельпомени XIX століття, подібно театру Ла Скала в Мілані, на вигляд не надто примітний, зате всередині - суще золото: на його знаменитій сцені виступали всі визнані майстри бельканто (в т.ч. Пласідо Домінго, Монсеррат Кабальє, Федір Шаляпін), його приголомшлива акустика відома на весь світ, а які розкішні тут інтер'єри: розписні стелі, чудові кришталеві люстри, мармурові сходи, прикрашені золотими узорами білосніжні колони і затишні ложі з кріслами з яскраво-червоного оксамиту. У 1994-му в Лісеу сталася пожежа, вижегшій все дотла, проте стараннями реставраторів театр не тільки повстав з попелу через 5 років, але і ні краплі не втратив у своїй красі.

Квитки на вистави варто купувати завчасно, тому незважаючи на місткість залу в 2000 чоловік, охочих потрапити сюди ой як багато.

У театр можна пройти не лише під час вечірніх вистав, а й вдень з 10.00 до 13.00 - з екскурсією по залах і лаштунки: самостійно (близько 20 хвилин) - 4 євро, з гідом (70 хвилин) - 8 євро. О 9.30 за 10 євро можна подивитися на різні технічні пристосування для вистав - дуже захоплююче.