Спортивно-оздоровчий піший туризм

Спортивно-оздоровчий піший туризм

Незважаючи на те, що спортивно-оздоровчий піший туризм з'явився порівняно недавно, він швидко набирає популярності як в Україні, так і в світі.

Переваги

У спортивно-оздоровчому пішохідному туризмі фізичні навантаження поєднуються з емоційними. Оздоровчий ефект досягається за рахунок тривалих піших прогулянок, які позитивно впливають на самопочуття людини, його витривалість і силу волі. Похід може бути прекрасним доповненням до відпочинку та оздоровленню в санаторії. Наприклад, відпочинок в санаторії "Полтава-Крим" (Саки) можна поєднати з походами по безкрайніх просторах степового Криму в районі міст Саки і Євпаторія. Також під час такого походу людина стає більш товариською, комунікабельною, у неї виробляється дисципліна. Це робить позитивний вплив на психоемоційний стан.

Учасники походу стають ближче до природи, починають більш дбайливо до неї відноситься. Вирушаючи в тривалий похід, можна не хвилюватися з приводу таких питань, як ціни в санаторіях Закарпаття, так як можна ночувати в наметах.

Крім покращення свого фізичного і емоційного стану від пішого туризму можна отримати естетичну насолоду. Адже маршрути таких походів зазвичай проходять по мальовничих місцях. Безумовно, туристичний похід по багатих рослинністю Карпатах або по Кримських горах доставить масу приємних емоцій. Вирушаючи відпочивати на курорти Криму: Судак, Алушта, Ялта або Сімеїз, можна дозволити собі організувати похід по незліченних маршрутами Кримських гір, де можна побачити багато цікавого.

Особливості відпочинку

Якщо піший туризм для Вас - явище нове, не варто турбуватися з приводу відсутності будь-яких навичок - інструктор надасть групі всіляку підтримку і навчить всім необхідним навичкам, необхідним для походу: як врятуватися в різних екстремальних ситуаціях, як встановлювати намети, надання медичної допомоги та багато чому іншому.

Згідно з дослідженнями, людині необхідно проводити на свіжому повітрі не менше години на добу. Проте, багато людей ведуть нерухомий спосіб життя, а це призводить до різних недуг: захворювань серцево-судинної системи та опорно-рухового апарату, надмірної ваги, депресій. При цьому, куріння і алкоголь, настільки "популярні" в Україні та Росії, також руйнують організм. У цьому випадку на допомогу може прийти оздоровчий піший туризм.

Спортивно-оздоровчий піший туризм - це свіже повітря, чиста вода, теплі сонячні промені, корисні для організму фізичні навантаження, загартовування, естетичне задоволення, нові знайомства, спілкування з цікавими людьми. Піший туризм - це можливість посидіти біля багаття в компанії однодумців під звуки гітари, це можливість на якийсь час забути про всі свої проблеми. Часто буває так, що після походу людина по-іншому дивиться на свої проблеми і знаходить вихід зі складних життєвих ситуацій.