Чи варто відпочивати в кредит

Чи варто відпочивати в кредит

Рано чи пізно, але тіло і розум, обтяжені роботою, почнуть вимагати відпочинку. Тоді й доведеться задуматися на цей рахунок. Зовсім не обов'язково проводити заповітні два тижні відпустки, длубаючись в грядках. Хочеться екзотики, або хоча б рідної Ялти чи Одеси. Але не завжди є вільні гроші, щоб навіть організувати відпочинок в Закарпатті. І далеко не завжди є, у кого їх позичити. На виручку приходять кредити.

Коли немає заощаджень

Накопичення грошей завжди вимагає деяких зусиль. Реклама, сарафанне радіо не дають кровним відлежуватися десь на дні скарбнички. Їх витягують на світ, і вони обертаються новими шмотками, електронікою та іншим. Навіть при високій заробітній платі не завжди можливо відкладати енні суми на відпочинок.

Але відпочинок необхідний. Хоча б раз на рік, хоча б на пару тижнів. У цьому випадку можна взяти кредит. Благо способів отримання дуже багато, і зазвичай вони не вимагають повного комплекту документів.

Перший спосіб.

Ви берете кредит в самій турфірмі. Там буде куплена путівка, допустимо, у лікувально-оздоровчий центр «Демерджі». Дуже великий відсоток турфірм вже домовилися з банками і самостійно пропонують купити тур в кредит. Стандартні форми, налагоджена схема - це вже є. Вам тільки залишається зібрати необхідні документи і, природно, прийти в саму турфірму.

Зазвичай Вам не буде потрібно величезний стос документів, довідки про доходи або наявність поручителів. Співробітники самі зв'яжуться з банком і відправлять їм Ваші відомості. Рішення теж буде винесено досить швидко. Також Вам буде потрібно внести первинний внесок. Зазвичай він складе 10-30% від вартості путівки.

Недоліки у цього способу такі ж як і у покупки туру. Ви точно не знаєте, що Вам запропонують. До того ж зовсім не обов'язково, що умови кредиту будуть найвигіднішими.

Другий спосіб.

Ви оформляєте кредит своїми силами. Замислюватися похід в банк, який обираєте, виходячи з якихось своїх міркувань. Самостійно збираєте всі документи. А після купуєте в турфірмі путівку або плануєте самостійний відпочинок. Залишок грошей все ще у Вашому розпорядженні. Він може бути витрачений вже на місці.

Як спосіб № 2 можна вказати кредитну картку. Знову ж Ви йдете в банк, де оформляєте карту з певним лімітом. Тут є свої плюси. У Вас будуть певні кошти, які можна витратити на путівку або самостійний відпочинок. Решта піде на «шпильки». До того ж кредитка позбавляє від необхідності тягати готівку. У більшості країн Ви можете розплачуватися картою. А в розвинених - карти приймаються в самих дрібних торгових точках.

Плюс відпочинку в кредит

Чи варто особисто Вам брати кредит? Тут треба поміркувати. Коли Ви прикинули, скільки коштує відпочинок в Єгипті недорого, то вже приблизно оцінили свої можливості. Звичайно, варто ретельно зважити, потягнете Ви кредит і чи зможете його під час погасити. Або простіше все-таки трохи почекати і накопичити потрібну суму. Можливо, варто поміняти місце відпочинку. Припустимо, змінити відпочинок в п'ятизірковому готелі в центрі Парижа на скромну базу відпочинку в Хмільнику.

Проте суми зазвичай не надто великі. Тому виплатити такий кредит звичайно людям під силу.

Але не варто забувати, що і на відпочинку можна заощадити. У цього є два прямо протилежні варіанти.

Перший для тих, хто планує все заздалегідь. Ви купуєте тур за кілька місяців до відпустки. Намагаєтеся уникнути якихось національних свят, місцевих шкільних канікул, коли всі туроператори вважають боргом честі заламати ціни на поїздки, а квитки вже давно розкуплені. Ще саме заздалегідь найкраще бронювати готелі / квитки при самостійному подорожі. Пам'ятайте, що свята і канікули в країні призначення можуть не збігатися з Вашою країною.

Другий для тих, хто звик діяти експромтом. Ви купуєте «гарячі путівки» за кілька днів до вильоту. Вам може відразу повісті, і заповітна путівка з'явиться перед Вашими очима. А можете тижнями сидіти на валізах в повній бойовій готовності, але ефект буде нульовим.

Зручність того чи іншого методу обираєте за своїми можливостями, бажанням і іншим факторам.