Курорт Східниця: відпочинок і лікування

Курорт Східниця: відпочинок і лікування

Східниця - це знаменитий бальнеологічний курорт, який розташований у мальовничій долині на північно-східному схилі Карпатських гір на висоті 600-900 метрів над рівнем моря. Щорічно курорт відвідують тисячі туристів, проводячи тут повноцінний відпочинок і ефективне лікування.

Вершини, що оточують Східницьку западину, досягають висоти 823 метри. Карпати створили для цього курорту індивідуальний мікроклімат. Зима тут м'яка, часто супроводжується відлигами. Влітку в Східниці тепло, ясна сонячна погода чергується з хмарною. У січні середня температура повітря становить 3,4 °C, в липні +19 °C. Опади випадають в основному влітку і навесні в кількості 700-800 мм на рік.

Історія курорту Східниці бере початок у 60-х роках 20 століття. У цей час її житель інженер Омелян Стоцький вперше відкрив мінеральні джерела вод типу "Нафтуся", яким немає аналогів у всій Європі. Завдяки Стоцькому Східниця почала свій розвиток як бальнеологічний курорт. Таким чином, вже в 1976 році це селище отримало офіційне звання Всесоюзного курорту.

Східниця - це по-справжньому унікальна місцевість. На її порівняно невеликій території існують різні типи лікувальних мінеральних вод:

  • лужні мінеральні води типу "Боржомі";
  • залізисті мінеральні води, що містять залізо в кількості 20-70 мг / л;
  • слабомінералізовані води з вмістом розчинних органічних речовин від 10 до 30 мг / л.

Надзвичайну популярність і визнання курорт Східниця завоював завдяки водам типу "Боржомі", "Нафтуся", "Содова", "Залізиста", а також завдяки таким природним факторам, як мальовничий карпатський ландшафт і свіже повітря гір. За допомогою багаторічних досліджень було встановлено, що мінеральні води курорту мають величезну цілющу силу. Вони успішно лікують сольові діатези, захворювання печінки і нирок, знижену і підвищену кислотність шлунка, цукровий діабет, недокрів'я і інші недуги.

Санаторії Східниці пропонують широкий комплекс оздоровчих послуг. Вони спеціалізуються на лікуванні захворювань сечовивідних шляхів та нирок, обміну речовин, органів травлення, органів дихання, периферичної нервової системи (неврити, ревматизм, плексити) і захворювань опорно-рухового апарату (кіфосколіоз і остеохондроз). Установи оснащені сучасним лікувальним та діагностичним обладнанням. Кожен зможе вибрати собі номер на власний достаток і смак.

Поїздка в Східницю дає можливість не тільки чудово відпочити, але і поправити своє здоров'я в сучасних медичних центрах курорту. Кращими санаторіями курорту вважаються санаторій Стожари, санаторій Київська русь.

Показання для лікування на курорті Східниця:

  • захворювання нирок і печінки;
  • хронічні холангіти і холецистити;
  • функціональні захворювання жовчного міхура та жовчних шляхів;
  • хронічні цистити;
  • цукровий діабет;
  • хронічні пієлонефрити;
  • хронічні гепатити та хронічні панкреатити.

Дістатися до Східниці дуже просто. Це можна зробити на електропоїзді "Львів-Трускавець", а далі з залізничного вокзалу м.Трускавця на маршрутному таксі "Трускавець-Східниця". Крім того, з головного залізничного вокзалу Львова ходить маршрутне таксі "Львів-Східниця"

Ароматні соснові гаї, різноманіття цілющих властивостей мінеральних джерел і чисте як кришталь гірське повітря курорту Східниці гідно оцінить кожен поціновувач відпочинку в Карпатах. Тим же хто хотів би провести свою відпустку в інших санаторіях Закарпаття, то санаторій Термал Стар може бути чудовим варіантом для вибору!