10 місць у Талліні, які не можна пропустити

10 місць у Талліні, які не можна пропустити

Звивисті вулички і величезні ліхтарі, кидають жовто-оранжеві відблиски на купецькі будинки Старого Міста, затишні кафе і ресторани з середньовічним інтер'єром ... На Новий Рік та Різдво Таллінн - це казка, про яку мріє кожен. Тим більше що їхати чи летіти недовго, а відчуваєш себе «як у Європі». Allbooking.com.ua обрав 10 місць, які не можна пропустити, опинившись у новорічному Талліні.

Ратушна площа

Ратушна площа - самий центр Старого Таллінна, що мало змінився за останні 300-400 років. Бруківка, гостроверхі дахи, написи готичним шрифтом - старовиною тут дихає кожна підворіття. На Різдво і Новий Рік на площі працює ринок, де можна купити гарний светр з національним візерунком або просто випити смачного глінтвейну.

Ратушна аптека

Першої згадки в письмових документах Ратушна аптека удостоїлася в 1422 році, а скільки років вона встигла пропрацювати до цього моменту - точно не відомо. У кожному разі, Ратушна аптека, успішно уникнувши долі перетворення в музей, живе і процвітає донині на однойменній площі. До речі, саме в ній винайшли знаменитий естонський марципан - як ліки від мігрені.

Галерея марципану

Галерея марципану - далеко не єдине місце в Талліні, де продають знамениті солодощі, але вже точно - саме помітне. У вітрині один одного постійно змінюють то оберемки червоних троянд, то кошики з пористими апельсинами, а то й точна міні-копія таллінської ратуші. Природно, всі - з марципану і все - ручної роботи. Можна купити готові смачні сувеніри або навіть спробувати зліпити самостійно.

Церква Нигулисте

У Церкві Нігулісте варто оглянути експозицію середньовічних вівтарів, виробів зі срібла, надгробків, статуй і дерев'яних сповідалень. Але найголовніше тут - вцілілий фрагмент знаменитої похмурої картини любекського майстра Бернта Нотці «Танець Смерті», назва якої говорить сама за себе. А якщо ви вирішили послухати органний концерт, зробити це найкраще в цій же церкві.

Вежа Кік-ін-де-Кек

З вежі Кік-ін-де-Кек (в перекладі зі старонемецкого мови - «Зазирни на кухню») стражники через димохід дійсно могли заглянути в кухні сусідніх будинків. Колись вона була неприступною: її навіть не могли взяти війська Івана Грозного. Сьогодні тут розташовується музей військової історії Талліна. Спустившись в його підземні ходи, можна здійснити подорож у часі: з 1219 по 2219. Так-так, у музеї представлено не тільки минуле, а й майбутнє.

Янтарна лавка Symphony of Amber

Бурштин - це не тільки Латвія чи Литва. В Естонії його теж багато. Ювелірні вироби з благородної застиглої смоли можна зустріти в будь-якому сувенірному магазині Талліна. Але господарі бурштинової лавки Symphony of Amber вирішили підійти до питання грунтовно і з фантазією. Тому сюди варто зайти навіть просто заради того, щоб помилуватися справжніми витворами мистецтва з бурштину.

Вируские ворота

Вируские Ворота називають «вратами часу»: через них потрапляєш із сучасного міста в середньовічний. Дві круглі вежі, побудовані в XIV столітті (в'їзна арка між ними не збереглася), захищали підходи до підіймального мосту, перекинутому через рів перед фортечною стіною. До існуючих башт на рубежі XIX-XX століть прибудували третю. Разом вони і називаються Віруському воротами.

Ресторан «Ольде Ханса»

Інтер'єр Olde Hansa - це Таллінн тих часів, коли в ньому заправляли ганзейские купці: свічки, старовинна музика, офіціантки в середньовічних нарядах, грубо збиті столи, важка глиняний посуд і чавунні свічники. Тут можна замовити ведмежатини або лосятину. А можна обійтися грибним супом, сільським хлібом з часниковим маслом і кров'яною ковбасою під коричне пиво.

Замок Тоомпеа

Замок Тоомпеа на однойменному пагорбі побудували данці, що завоювали Таллінн в 1219 році. Вони і дали назву новому поселенню: естонською Taani linn означає «Датський місто». З тих пір Тоомпеа символізує вищу владу не тільки в місті, а й в країні. Саме тут сьогодні засідає парламент Естонії - Рійгікогу. З Нижнього міста на Тоомпеа можна піднятися мальовничими вуличками Pikk jalg (Довга нога) або Lühike jalg (Коротка нога).

Паб «Карья Кельдер»

«Пастуший підвал» - так на російську перекладається назва цього закладу в Старому місті - називає себе найстарішим баром в Талліні. У «підвалі» ви знайдете півдюжини сортів розливного пива і простацькі естонські закуски. Інтер'єр теж під стать - в «історичному» стилі з важкої меблями, склепінчастими стелями і свічками в грубих бронзових свічниках замість лампочок.