Як здати авіаквиток

Як здати авіаквиток

Люди користуються авіарейсами для швидкого переміщення на досить великі відстані. Перельоти плануються з різних причин. Це може бути подорож, поїздка до родичів, тур в Єгипет, відрядження або щось інше. Але у всіх випадках потрібно купувати і бронювати авіаквиток. Найчастіше його купують заздалегідь. Іноді ж обставини складаються таким чином, що від поїздки доводиться відмовитися. У цьому випадку виникає необхідність повернути авіаквиток.

Як здійснюється повернення, на яких умовах і з чим при цій дії можна зіткнутися? Відразу слід сказати, що однакових умов для здачі авіаквитків немає. Вони залежать від тарифу, який був обраний при купівлі квитка. Можна побачити деяку загальну закономірність. Чим дешевше був придбаний квиток, тим більший відсоток складуть втрати при поверненні. Здати можна тільки в разі наявності авіаквитка з польотними купонами, які не використано.

Повернення грошей за авіаквиток виробляється в агентстві, де квиток був проданий для поїздки в Ялту. Такий порядок існує при добровільному поверненні. Також є ряд штрафів, які стягуються при поверненні, особливо у випадку якщо квиток повертається менше, ніж за добу до вильоту. Також слід пам'ятати, що існують тарифи, при яких штрафи накладаються незалежно від того, коли квиток був зданий. Іноді існує і заборона на повернення, здебільшого у low-cost компаніях, що здійснюють свої перельоти в Крим, Алушту. Ці особливості слід враховувати при купівлі, коли тариф тільки вибирається.

Здавання авіаквитка може здійснюватися і не з ініціативи пасажира, а з незалежних від нього причин. Це може бути відсутність місць, затримка вильоту або ж скасування рейсу. У цих випадках гроші за квиток повертаються без справляння яких штрафів і відрахувань у касах аеропорту. Пам'ятайте, що ви завжди можете попросити компенсацію за затримку вильоту.

Щоб зробити вимушений повернення квитків, в них необхідно поставити спеціальну позначку. Це роблять працівники служби реєстрації аеропорту або ж представники авіакомпанії. У авіаквитку ставиться відмітка, яка засвідчується особистим штампом або печаткою. Тільки в цьому випадку здача квитка визнається вимушеною. Ніякі інші підстави і факти не змусять агентство повернути гроші за квиток в повному обсязі.

Також слід пам'ятати про польотний купон. Якщо скасування вильоту сталася вже після реєстрації, то купон необхідно в службі реєстрації отримати назад. Без нього авіаквиток вважається використаним, тому повернути його буде вже неможливо.