Винний туризм

Винний туризм

На сьогоднішній день у світі з'явився новий вид туризму - винний! Ідея його дуже проста: дегустація різних видів вин безпосередньо в місцях їх виробництва. Відвідування виноробства, виноградників, фестивалів та інших різноманітних заходів. Це сприяє відчути смак і аромат напою, дізнатися таємницю його походження. Крім цього, знавці вин стверджують, що цей напій не любить подорожувати, тому якщо вино продається далеко від місця його виробництва, то трохи втрачає свій смак і менше відповідає оригіналу. З цього всього можна зробити висновок, що справжнє вино, високої якості можна купити і продегустувати тільки в тому місці, де воно виготовлене. Наприклад: італійські вина - в Італії, французькі - у Франції, а українські - безпосередньо в Україні, яке представлене в Криму!

Усім цим критеріям даного виду відпочинку, відповідають екскурсії на виноробні підприємства, заводи, де проходять дегустації вин, фестивалі та інші заходи. Якщо ви вибрали відпочинок в Алушті, то ви можете насолодитись усіма цими принадами. При кожному винному заводі є дегустаційні зали, де можна скуштувати безліч видів і сортів вина, отримати велику кількість інформації про історію виноробства, навчитися правильно вибирати вино. Так само, не зайвим буде оцінити технологію і тонкощі виготовлення напою, побувати у підвалах, де зберігаються бочки з молодим вином.

Що стосується споживання напою - цьому потрібно ще й навчиться! Деякі поради допоможуть Вам. Пити вино потрібно з насолодою, красиво і в міру. Тільки тоді можна отримати справжнє задоволення і максимальну користь від вживання винних виробів. Отримати ці навички та досвід можна при відвідуванні дегустаційних залів. Це найоптимальніший спосіб ближче познайомитися з цим божественним напоєм. Вино є не тільки алкогольним напоєм, його властивості також корисні для здоров'я.

Невеликі поради для новачків. Перше що потрібно зробити, це вибрати келих, він повинен бути повністю прозорим, тюльпановидної форми, бажано кришталевим, щоб бачити і як слід оцінити колір і прозорість напою. Найголовніше правило - чим міцніше вино, тим менше повинна бути його ємність. Столові вина п'ються з невеликих келихів, а от ігристі сорти - тільки з високих! Смакувати вино потрібно повільно, дрібними ковтками, насолоджуючись усіма смаками цього чудово напою. Смак в першу чергу залежить від температури навколишнього середовища. Вважається, що кількість градусів зазначених на етикетці повинні відповідати градусам повітря для вживання вина. Для столових вин оптимальна температура - 14 °С, а от для червоних трохи вище, до 25 °С. Потрібно знати, що міцні вина п'ються при кімнатній температурі, солодкі і шампанські - охолодженими. Взагалі рекомендують не тримати вино в холодильнику, так як в льохах, де воно зазвичай зберігається, температура не перевищує 12 ° С.

Ще один важливий аспект у дегустації вин - це послідовність його пиття. Легкі сорти повинні вживатися після міцних, у свою чергу міцні - після солодких, молоді - після витриманих. Деякі види вина мають незвичайну властивість заздалегідь підготувати організм людини до засвоєння більш міцних напоїв або їжі. Такі вина носять назву аперитиви. Потрібно пам'ятати кілька елементарних правил: до м'яса подають тільки червоне вино, до риби і овочів - біле.

Хороші, справжні вина випускаються згідно з вимогами міжнародних стандартів. На кожній пляшці повинен бути присутній штрих код, вказаний рік і виробник, а також загальні відомості про сорти винограду, з якого зроблено вино.

Ну і остання порада - про кількість випитого. Існує безліч різних думок і рекомендацій з цього приводу. Ряд фахівців стверджують, що алкоголь для людини в будь-якому вигляді й кількості дуже шкідливий, але вченими-дієтологами доведено, що все ж алкоголь, зрозуміло, в "розумних" дозах, корисний для здоров'я! У ньому містяться необхідні для організму білки і вуглеводи, вітаміни, безліч корисних мікроелементів. Цікаво які це "розумні"і дози? У кожної людини вони свої, до уваги потрібно брати масу тіла і особливість сприйняття організмом алькогольних напоїв. Можна зробити висновок - алькогольні напої в невеликих кількостях позитивно впливають на здоров'я людини, підвищують життєвий тонус і навіть є профілактикою деяких захворювань. Але якщо Вам необхідно серйозно потурбуватись про своє здоровя, то санаторії Трускавця завжди до Ваших послуг!