Водний туризм: для любителів екстриму

Водний туризм: для любителів екстриму

Ось і прийшов відпускний сезон. Як провести його найбільш оптимально? Когось влаштовує лежання на пляжі. Комусь необхідно поправити здоров'я. А хтось віддає перевагу активному проведенню відпускного дозвілля.

Хороший струс для організму

Є в старій пісні слова: «По морях, по хвилях. Нині тут, а завтра там». Їх з повним правом можна застосувати до тих, хто віддає перевагу проводити вільний час у морських далечіннях, на річках і озерах. Розмаїття засобів пересування: катери і моторні човни, байдарки і катамарани, плоти і водні велосипеди. Кожен знайде те, що відповідає його інтересам. Приміром, під час відпочинку в Єгипті перед вами відкриється весь можливий арсенал того, на чому можна пересуватися і в морі, і над морем, і під поверхнею води.

Зрозуміло все це пов'язано з можливістю виникнення екстремальних ситуацій. І, перш ніж пускатися в подорож, перевірте стан свого здоров'я. Якщо не володієте навичками порятунку людей на воді, то отримаєте їх на курсах. Звичайно ж, для тих, хто не вміє плавати займатися водним туризмом небезпечно для життя. Тому подбайте про те, що б і ви, і ті з ким ви підете в дорогу, навчилися триматися на воді.

І навчать, і покажуть

В принципі, всьому тому, що робить екстремальний туризм відносно безпечним заняттям, можна навчитися і там, де ви плануєте ним зайнятися. Інструктори - професіонали пояснять і навчать. Тим більше, що ціни на їхні послуги, як і на недорогий відпочинок в Закарпатті, доступні людям з середнім достатком. Крім цього вам розкажуть про те, як орієнтуватися на місцевості, як оперативно і надійно провести ремонт плаваючого засобу, як правильно зберігати продукти, що особливо актуально в подорожі по морю.

Крім цього вам необхідно знати місцевість, по якій є намір пересуватися. Адже від того, чи володієте ви інформацією про мілини, перекати, водовороти, місцях, де знаходяться затонулі судна і дерева, і залежить те, щоб не затьмарити дні і ночі, які ви провели в поході. Буде краще, якщо весь цей багаж знань ви засвоїте до моменту приїзду на ту територію, де плануєте випробувати радість від спілкування з водою. Наприклад, якщо вас приваблюють санаторії Моршину, в якості бази для проживання, то про те, якими видами водного туризму тут є можливість зайнятися, і де до цього можна найбільш результативно підготуватися, ви можете дізнатися не тільки на сайтах в Інтернеті.

У багатьох великих містах існують клуби, які об'єднують шанувальників водного туризму. Можливо, він є і там, де ви проживаєте. Відвідайте його. Поговоріть з його керівництвом та активними членами. Вони завжди з радістю дадуть пораду тим, хто є шанувальником того ж заняття, що й вони.

Можливо, вони запропонують вам цікаві маршрути. Чудово пройти на байдарках або плотах по Десні, Ворсклі, Сейму. Вони протікають по рівнинах з лісами і заливними лугами. А як бадьорить душу і тіло сплав по карпатським гірських річках - Тиса, Черемош, Прут, Мізунка, Свіча, Південний Буг.

Відмінне місце для екстрималів - населений пункт Комсомольське в Харківській області. Тут на водосховищі робота Зміївської ГЕС викликає стабільну хвилю. Вируючий потік - хороша можливість підготуватися до морських проходів і сплавів по гірських річках.