Адаптація дитини на відпочинку

Адаптація дитини на відпочинку

Запланований відпочинок з дітьми може стати справжньою мукою, якщо забути про те, що організм дитини зовсім не такий витривалий, як організм дорослої людини. Різка зміна часового поясу, клімату, харчування може виявитися для неї великим стресом. Сьогодні ми розповімо вам, як адаптувати малюка до нового місця, щоб відпочинок не приніс негативних емоцій.

Врахуйте, що занадто екзотичні країни дитині точно не підійдуть. Набагато менше стресу принесе відпочинок в Алушті в ЛОЦ "Демерджі", ніж на якихось далеких островах. Буде набагато краще, якщо ви поїдете в місце з кліматом, близьким до вашого звичайного. Крім того, ваш відпочинок повинен бути тривалим, краще всього - близько трьох тижнів, тому що у дитини мінімум днів десять піде на повну адаптацію. Якщо ви поїдете відпочивати всього на тиждень, її імунітет отримає занадто сильний удар. Вона може захворіти ангіною, бронхітом.

Прибувши на місце, присвятіть перший день відпочинку. Не потрібно жодних катань на лижах або купання в морі, уникайте будь-якої активності. Можна просто прогулятися по вулиці або по території санаторію, щоб дитина змогла потихеньку звикнути до нового для нього місця.

Перша річ, яка може зіпсувати відпочинок - харчування. Новий раціон здатний спричинити серйозні наслідки, тому варто постаратися заздалегідь з'ясувати, чим саме годують у санаторії "Молдова". Адже навіть зміна води може призвести до кишкових розладів у малюка. Що вже говорити про їжу. У перші дні годуєте дитину простою і знайомою їжею, стежте потім, щоб вона завжди мила руки перед їжею, після купання, після туалету і відвідування будь-яких громадських місць. Якщо ви купуєте фрукти або овочі на місцевому ринку, промивайте їх кілька разів проточною водою, а потім один раз - кип'яченою або бутильованою.

З другого дня можна йти купатися, тільки не в басейні, де вода хлорована. Насьорбавшись її, дитина може отримати алергію або кишковий розлад. Морська вода хоч і не є нешкідливою, може викликати свербіж, подразнення і сухість на ніжній шкірі дитини, особливо у спеку. Тому після купання важливо обполоснути її прісною водою. Час перебування у воді спочатку краще обмежити 10-15 хвилинами, а потім поступово збільшувати, коли малюк звикне до неї.

Якщо ви хочете, щоб ваш відпочинок в санаторії «Дніпро-Бескид» пройшов з користю для дитини, пам'ятайте про те, що їй не можна перебувати під прямими сонячними променями, за винятком раннього ранку і вечірніх годин. Найперші сонячні ванни краще обмежити трьома-п'ятьма хвилинами, а потім довести цей час до 20-30 хвилин. Малюкам до року вистачить і десяти хвилин на сонці. Врахуйте, що на пляжі дитина може отримати опік не тільки від сонця, але і навіть від розпеченого піску. Адже шкіра у дітей дуже ніжна, особливо у зовсім маленьких.

Намагайтеся дотримуватися всіх правил безпеки, а перед поїздкою можете проконсультуватися з лікарем, щоб бути спокійніше. Тоді відпочинок і для вас, і для малюка, виявиться чудовим і веселим, а головне - безпечним для здоров'я.