Фізіопрофілактика в санаторіях

Фізіопрофілактика в санаторіях

Хворобу краще попередити, ніж лікувати - говорить відома приказка. Як часто ми забуваємо про це в нескінченній життєвої гонці, а, додавши погану екологію, не завжди якісні продукти і хронічний стрес, помножений на зловживання шкідливими звичками, отримуємо загальну втому організму, часті застуди, а в гіршому випадку хронічні захворювання. Щоб вийти з мінімальними втратами в цій життєвій сутичці, просто необхідно, уважно поставившись до свого організму, займатися профілактикою захворювань і загальним зміцненням організму на постійній основі.

Фізіопрофілактика - наука про попередження захворювань, суть якої в підвищенні загальної опірності організму шляхом систематичних дій, спрямованих на зміцнення організму людини в цілому.

Зазвичай - це загальний комплекс заходів, до яких відносяться:

  • інгаляції;
  • водні процедури;
  • грязьові ванни;
  • лікувальне харчування;
  • фізіотерапія;
  • спеціальна лікувальна гімнастика.

Основою фізіопрофілактики головним чином є клімат, наявність ультрафіолету, в певних дозах дуже навіть корисного для організму, - все це робить величезний позитивний вплив на організм людини. Але, на жаль, а швидше на щастя, приділити комплексну увагу організму в своєму середовищі проживання досить складно, а часто неможливо. Це бажано робити в спеціально пристосованому місці, де створені всі умови для профілактики, реабілітації та повного оздоровлення організму, такому як санаторій.

Наприклад, відпочинок в Саках з його багатющою природою, сприятливим кліматом і знаменитим Сакським солоним озером на сьогодняшній день є однією з найбільших ресурсних баз для відновлення і загального зміцнення організму. Зупинившись в одному з санаторіїв цього мальовничого курорту, на додачу до лікування грязями, аналогів яким немає в світі, і мінеральним джерелам, отримуєш відпочинок на морі з корисним іонізованм повітрям і лікувальними пляжами.

Боротьба з недугами

Але що робити, коли все-таки захворювання наздогнало або гірше того перетворилося на хронічне? Тут уже мова йде про вторинну фізіопрофілактику, яка здійснюється тільки в санаторії, оскільки прямим чином пов'язана з лікуванням. Великого поширення вторинна профілактика набула в різних областях медицини, особливо в травматології, при лікуванні органів дихання, травлення, в неврології, опорно-рухової системи і т.д.

У санаторії у лікуючого лікаря є можливість призначити крім загальних процедур, пов'язаних із зміцненням організму, ще й спеціальні, які спрямовані саме на лікування конкретної хвороби пацієнта в ощадному для нього режимі в поєднанні з відпочинком і при повному розслабленні організму. Наприклад, відпочинок в санаторії "Кристал" у Трускавці, який спеціалізується на лікуванні органів дихання, можна поєднати з безліччю пропонованих ним процедур, як наприклад озокеритотерапія (аплікації природним вуглеводнем), успішно лікує захворювання опорно-рухової, судинної, статевої систем, а також захворювання шкіри.

Тільки поєднання всіх факторів фізіопрофілактики дозволить домогтися бажаного результату, тобто крім лікування, призначеного лікарем санаторію, це і правильне харчування, і фізичні навантаження, і відмова від куріння і алкоголю, і тривале перебування на свіжому повітрі. Коли все це поєднати з такими процедурами як озонотерапія, яка дозволяє знизити, а часто відмовитися від багатьох противірусних препаратів, різні види ванн - хвойні, сірководневі, родонові, загальний масаж, різні види оздоровчих душів - душ Шарко, підводний душ, циркулярний душ, у хвороби просто немає шансів.

Всі види таких процедур плюс ні з чим не порівнянне гірське повітря існують на курорті Східниця, який крім всього ще має прекрасну карпатську природу. Ціни в санаторіях Східниці приємно здивують, а гірський клімат нітрохи не гірше західноєвропейських курортів. Сюди їдуть для профілактики і лікування захворювань печінки та нирок, органів травлення і т.д. Цей курорт також ще знаменитий своїми мінеральними водами.