Орієнтування на місцевості

Орієнтування на місцевості

Останнім часом серед різних напрямків відпочинку починає користуватися популярністю такий варіант як піший туризм. Природно, деякі люди вважають за краще замовити відпочинок в Єгипті, проте багатьом подобатися і більш активне проведення часу.

У орієнтування на місцевості входить не тільки визначення свого місця розташування щодо виділяються об'єктів місцевості і сторін горизонту, а також постійне витримування обраного або заданого напрямку руху, з'ясування конкретного положення на місцевості певних рубежів, орієнтирів та інших об'єктів. До речі, піший туризм - прекрасний варіант для тих, хто планує провести відпочинок в Тунісі недорого.

У пішому поході можна орієнтуватися на місцевості різними способами:

  • по карті;
  • за допомогою компаса;
  • по небесним світилам та місцевих предметах, а також різним іншими ознаками.

По карті можна не тільки визначити своє місцезнаходження, вибрати для себе шлях руху з урахуванням дотримання маскування і подолання різноманітних перешкод. Крім того, маючи карту можна виміряти азимути для майбутнього руху по бездоріжжю або в умовах сильно обмеженої видимості. Для того щоб навчитися орієнтуватися по карті на місцевості, слід, перш за все, зорієнтувати карту і правильно визначити точку свого знаходження. Зрозуміло, що відвідуючи популярні курорти Ялти, не потрібно ніякої карти, однак для тих, хто любить у відпустці проводити час більш активно - піший туризм є ідеальним варіантом.

Для орієнтування карти використовуються такі способи:

  • Орієнтування карти по існуючих лініях місцевості. У такому випадку слід вийти на дорогу (берег річки, просіку або іншу лінію), потім знайти її на карті. Після знаходження певної точки, слід повертати карту до того часу, поки напрямок дороги на місцевості не співпаде з її спрямуванням на карті. Далі необхідно перевірити, щоб усі предмети, розташовані по боках від обраної лінії або дороги знаходилися на карті на тих же місцях, що й на місцевості.
  • Орієнтування карти за допомогою компаса використовується переважно на місцевості, в якій складно орієнтуватися - наприклад, в тундрі, в пустелі або в лісі, а також в умовах поганої видимості. У такому випадку компасом необхідно визначити напрям на північ, а після цього повернути карту верхньою стороною рамки у вказану компасом бік півночі так, щоб вертикальна лінія координатної сітки на карті повністю збігалася з поздовжньою віссю магнітної стрілки приладу.

За допомогою компаса, карту можна орієнтувати більш точно враховуючи відмінювання магнітної стрілки приладу. Для цього слід додатково повернути карту таким чином, щоб північний кінець стрілки компаса відхилився від штриха 0 ° на шкалі компаса на величину поправки напрямку, яка зазвичай вказується в лівому нижньому кутку вибраного аркуша карти.

У процесі орієнтування карти і визначення свого місця розташування на ній слід пам'ятати, що такий пристрій не можна використовувати поблизу залізних предметів, різної бойової техніки та / або ліній електропередач, так як вони можуть стати причиною відхилення магнітної стрілки компаса. Примітно, що набагато легше визначити на карті точку свого знаходження, коли група знаходиться поруч з певним орієнтиром, зображеним на карті.