Гірський туризм: правила підготовки

Гірський туризм: правила підготовки

Отже, у вас наближається відпустка. Як провести її не просто з користю для здоров'я, а так, щоб пам'ять про ці дні весь рік надавала життєву енергію?

Пляж - це занадто банально

Традиційний варіант проведення відпускного періоду полягає в покупці гарячого туру в Єгипет з наступним купанням і лежанням на морському пляжі. Погодьтеся, що це не оригінально. Подібне проведення часу не може влаштувати людину, яка прагне до активного проведення часу.

А що може бути романтичніше сходження на гірські вершини! Пам'ятаєте рядки В. Висоцького: «Краще гір можуть бути тільки гори, на яких ніхто не бував». Зрозуміло, якщо люди вибирають для відпочинку пансіонати Одеси, то про вершини і говорити не доводиться, бо в цьому регіоні панує рівнина. Їхати треба в інші місця. На той же Кримський півострів, куди з Одеси дістатися не складно.

Перевірка на міцність

Гори - це романтично, але вони вимагають від людини серйозного підходу в питаннях пов'язаних з підготовкою до сходження. Чи здатні ви орієнтуватися на місцевості? Долати вируючі річкові потоки, підійматися на скелі? Тобто, у гірського туриста повинна бути хороша фізична підготовка. І якщо ви не робите елементарної фізичної зарядки, то краще не ризикувати.

Найважливіше значення має і стан здоров'я. Ви прибули в Крим, що не відвідавши до цього лікувальний заклад, щоб виявити можливі протипоказання у справі походів у гори? Можна поправити. Якщо ви замовили відпочинок в Закарпатті недорого, то абсолютно не накладно вам буде зайти до лікаря. Нехай він перевірить тиск, вашу стійкість до впливу сонячних променів, температурних перепадів, холодної води. Якщо все в нормі, можете вибирати маршрут. Для новачків він повинен бути простим, а не багатоденним за часом.

Але, тим не менш, вам необхідно володіти навичками надання першої допомоги разі травми або перелому, вміти розпалити багаття в складних погодних умовах. Всьому цьому можна досить швидко навчитися. Навіть у перервах між купанням на пляжі, якщо ви, приміром обрали відпочинок в Тунісі.

У кожному населеному пункті півострова є інструктори з туризму. Короткий курс виживання в екстремальних умовах буде вам тільки на користь. Вони ж розкажуть і покажуть вам, як правильно укомплектувати рюкзак спорядженням, які краще за все взяти з собою продукти.

Виходу в гори повинен передувати процес вивчення обраного маршруту. Необхідно опрацювати варіанти подолання найбільш важких ділянок - річки, круті схили, ущелини. Визначитися з місцем для ночівлі. Найбезпечніше ночувати на відкритому просторі, а не у заростях чагарнику, оскільки там можуть виявитися гадюки. Ретельно огляньте одяг. Взуття не повинно бути відкритимі тісним.

У яку пору року краще йти у гори? Найкраще - період з травня по листопад. Зимова подорож - доля професіоналів з великим досвідом.

Вибрати є з чого. Для новачків доступніше всього кримські гори, Карпати, Урал. Потім Кавказ, особливо північна його частина. І вже отримавши значний досвід, можна вирушати на Алтай, Тянь-Шань. Сходження на Памір - це вищий клас професіоналізму. Мріють підкорити його вершини багато, але вдається це лише найбільш підготовленим.