Мінеральні води Моршина

Мінеральні води Моршина

Є в Прикарпатті затишне містечко Моршин, став широко відомим курортом завдяки своїм унікальним за цілющими властивостями мінеральних джерел. Плюсів розташування багато: відмінне транспортне сполучення (через місто проходить безліч автомобільних маршрутів, залізниця регіонального значення, недалеко історичний центр України - Львів). Але головні «принади» географічного розташування в тому, що місто лежить на висоті 340 метрів над рівнем моря і оточений листяними і сосновими лісами. Змучена мегаполісом душа знайде тут бажаний відпочинок. Чудова можливість згадати, який на «смак» кришталевої чистоти повітря. Клімат не дозволить знемагати від спеки влітку (температура трохи вище двадцяти градусів) і замерзнути взимку (не нижче -4 градусів). Вся санаторно-курортна зона стоїть осібно від житлової зони. Ніякої метушні. Розслаблення і ще раз розслаблення.

Лікування в Моршині

Перших відвідувачів Моршин прийняв у 1878 році. Спочатку це були бажаючі вдихнути свіжого повітря, привести в норму органи дихання, просто відпочити. Трохи пізніше вченими-медиками було відмічено, що кращих результатів можна досягти, застосовуючи мінеральні води, багаті сульфатно-магнієвими солями. Такий склад сприяє зняттю запальних процесів жовчовивідних шляхів, нормалізації обмінних процесів, відновленню пошкоджених клітин печінки, поліпшенню загального кровотоку печінки. Лікуванню добре піддаються цукровий діабет, захворювання травної системи, різні алергічні стани.

І ось вже більше століття «живі» води зціляють всіх гостей, що приїжджають в це місце, до послуг відпочиваючих ряд санаторіїв - Перлина Прикарпаття, Лаванда, Дністер, Черемош.

Розрізняють три джерела:

  • Мінеральне джерело № 1. Вода джерела відрізняється від інших лікувальних джерел і вважається високомінералізованої (ропа, розсіл). Вона безумовний лідер серед світових аналогів - Баталинської, Маріанські Лазні, Кіссінген та Карлових Вар. Наявність важливих мікроелементів посилює лікувальні властивості води. Її п'ють і застосовують зовнішньо, у вигляді ванн.
  • Мінеральне джерело № 6. Від води першого джерела відрізняється вищим вмістом сульфатів калію і магнію. Такий склад володіє великою терапевтичною цінністю для пацієнтів із захворюваннями печінки, жовчовивідних шляхів, органів травлення. Її вживають внутрішньо безпосередньо на курорті і розливають у пляшки. Можна лікуватися вдома.
  • Мінеральне джерело № 4 (джерело «Божої Матері»). Походження джерела та його чудодійні властивості оповиті безліччю легенд. Подейкують, що зарубіжні вчені експериментальним шляхом встановили, що ця вода має такі ж властивості, як і присвячені води Йордану. Значить, сила її велика.

Якщо ця коротка розповідь зачепила струни вашої втомленою душі, можливо, варто прислухатися і відвідати знаменитий курорт, щоб зануритися в нірвану відпочинку в горах, віддатися в руки професіоналів, відчути смак цілющої води, заодно зцілити не тільки тіло, а й душу.