15 замків у Європі, які має побачити кожен

15 замків у Європі, які має побачити кожен
Романтичні і зловісні, ці кам'яні споруди часто оповиті легендами та міфами - такими ж невловимими, як тумани, які піднімаються з дна їх ровів. У Середні століття замки служили фортецями, в епоху Відродження та Реформації стали резиденціями для членів королівської сім'ї і будинком для ремісників, художників і драматургів. Allbooking.com.ua нагадує про те, що всю цю красу можна побачити не тільки в історичних серіалах, і називає 15 кращих замків Старого Світу.

Замок Ейлен Донан Шотландія, Великобританія

У Шотландії багато замків, але Ейлен Донан одноголосно визнаний найбільш романтичним. Причина тому - затишне місце розташування і маса містичних легенд на додачу. Замок є не тільки улюбленою «фотомоделлю» для незліченних туристів, а й справжньою кінозіркою: його можна побачити в «Горці», однієї з частин бондіани («І цілого світу мало») і комедії «Друг нареченої». В останній Ейлен Донан стає місцем проведення весілля, і це не вигадка, а реальна історія, якщо навіть не реклама: за тисячу фунтів зіграти в замку весілля може будь-яка пара. Про інші визначні пам'ятки і замках Шотландії читайте в путівнику по країні. Про найпопулярніших містах - Лондоні, Манчестері, Ліверпулі та інших - читайте в путівнику по Великобританії.

Алькасар Сеговія, Іспанія

Найкрасивіший іспанська замок, який височіє на скелі в містечку Сеговія, встиг побувати і розкішної королівською резиденцією - тут була коронована на престол Ізабелла, і міський в'язницею, і військовим коледжем для офіцерів. Сучасний замок - всього лише копія, відновлена ​​після пожежі в 1862 році за ескізами XV століття. У Алькасаре кілька залів: старовинні гобелени, лицарські обладунки, фантастичні золоті стелі і дивовижної краси вітражі - Середньовіччя в чистому вигляді. Мабуть, найцікавіші зали - Тронний (зберіг оригінальне оформлення в мавританському стилі) і Збройовий з найбагатшою колекцією зброї різних епох. Варто також оглянути маленьку капличку - місце вінчання короля Філіпа II, там же представлена ​​знаменита картина Бартоломе Кардучі 1600 «Поклоніння волхвів». А подолавши 152 сходинки, не забудьте зробити кілька відмінних панорамних знімків з вершини вежі Хуана II. Про інші визначні пам'ятки і замках Іспанії читайте в путівнику по країні. Про визначні пам'ятки Мадрида і маршрутах читайте в путівнику по місту. З повним списком безкоштовних путівників по Іспанії можна ознайомитися на сторінці «Міста і регіони Іспанії».

Шамбор Долина Луари, Франція

Це найбільш впізнаваний замок в Долині Луари, що став одним із символів Франції. До того ж - визнаний шедевр епохи Ренесансу. Зведення його було справою всього життя для короля Франциска I, якого не зупиняла ні астрономічна вартість робіт, ні болотистий грунт, куди на 12-метрову глибину доводилося забивати дубові палі. Інтер'єри тут небагаті. Але зайнятися є чим. Треба, як мінімум, пройтися по подвійної спіральної сходами, спроектованої Леонардо да Вінчі, подивитися на ліжко, в якій королі спали сидячи, і прогулятися серед димохідних труб на даху будівлі. Про інші замках Долини Луари і маршруті читайте в путівнику по регіону. Про інші визначні пам'ятки Франції читайте в путівнику по країні. З повним списком безкоштовних путівників по містах і регіонах Франції можна ознайомитися на сторінці «Міста і регіони Франції».

Замок Хоенверфен Зальцбург, Австрія

Один із наймальовничіших австрійських замків розташований на 150-метровій скелі над долиною річки Зальцах (в 40 км від Зальцбурга). Історія Хоенверфен почалася ще в XI столітті, і за свою довгу історію він встиг змінитися безліч разів, переживши велика пожежа і кілька глобальних реконструкцій. Сьогодні цей величезний замок з двома парами воріт, потужним бастіоном, дзвіницею, підземної капелою та іншими будівлями відкритий для публіки. На його території знаходяться кілька музеїв (не пропустите музей соколиного полювання), таверна, експозиція старовинної зброї і симпатичний парк у внутрішньому дворі, де можна перепочити. До вершини скелі, де стоїть замок, туристів доставляє спеціальний фунікулер. Про інші визначні пам'ятки і замках Австрії читайте в путівнику по країні. Про інші визначні пам'ятки Зальцбурга читайте в путівнику по місту.

Замок Кілкенні Кілкенні, Ірландія

Килкенни - один з найстаріших замків в Ірландії, якому пощастило дожити до наших днів у вельми пристойному стані. Найбільший шкоди споруді завдав Олівер Кромвель, який під час облоги в XVII столітті зруйнував одну з його стін і вежу. Втім, господарі замку, представники впливового ірландського клану Батлер (Ормонд), все повернули на свої місця. А через роки, після того, як замок відійшов місту, реконструкція продовжилася. Поруч був розбитий гарний сад, знову забив фонтан XVII століття, був доданий ще один прохід в замковий парк. До речі, обов'язково прогуляйтеся по цьому парку, там дуже красиво. Про інші визначні пам'ятки і замках Ірландії читайте в путівнику по країні.

Единбурзький замок Едінбург, Великобританія

Знаменитий замок, символ Шотландії, можна побачити практично з будь-якої частини Единбурга, оскільки коштує він прямо посеред міста - на високій стрімкій скелі, що була колись діючим вулканом. Усередині середньовічних стін є скарбниця, де зберігається стародавню зброю, прикраси та інші історичні цінності. Найголовніші з них - золота корона Шотландії та Камінь Долі (або Скунський камінь), на якому сиділи шотландські правителі під час їх коронації, сподіваючись на те, що камінь наділить їх мудрістю і прозорливістю, необхідними для управління країною. Про інші визначні пам'ятки і замках Шотландії читайте в путівнику по країні. Про найпопулярніших містах - Лондоні, Манчестері, Ліверпулі та інших - читайте в путівнику по Великобританії.

Замок Морицбург Саксонія, Німеччина

Шанувальникам кіноказок Морицбург знаком по старому фільму «Три горішки для Попелюшки». Ця велична барокове будівля виконує у фільмі роль резиденції короля, майбутнього свекра Попелюшки. А в XVI столітті це був скромний мисливський замок. І лише в XVIII столітті при Августі Сильному Морицбург став по-справжньому розкішним. Вхід прикрасили величезні оленячі роги, кожен в'їзд до замку - скульптури і балюстради. Внутрішнє оздоблення Морицбург теж справляє враження: тиснені шкіряні шпалери, колекції рідкісного фарфору, барочна меблі, картини європейських майстрів XVIII століття і найбільша в Європі колекція мисливських трофеїв. Про інші визначні пам'ятки і замках Саксонії читайте в путівнику по регіону. Про визначні пам'ятки містах і землях Німеччини читайте в путівнику по країні. З повним списком безкоштовних путівників по містах та землях Німеччини можна ознайомитися на сторінці «Міста і регіони Німеччини».

Тракайський замок Тракай, Литва

Одна з головних архітектурних красот Литви коштує в стародавній столиці країни - Тракає, де в часи Середньовіччя знаходилася резиденція правителів Литовського князівства. Головна особливість цієї споруди - острівна положення: замок стоїть на невеликому клаптику землі посеред величезного озера Гальве і вражаюче схожий на найбільший цегельний замок світу у польському Мальборку. У стінах Тракайського замку зберігаються цінності міського історичного музею, начебто колекції курильних трубок або антикварних меблів. А ще замок служить великий сценічним майданчиком для проведення всіляких концертів, фестивалів і народних свят. Про інші визначні пам'ятки і містах Литви читайте в путівнику по країні.

Виборзький замок Виборг, Росія

Головна визначна пам'ятка Виборга - середньовічний замок, навколо якого і споруджений місто. Форт був побудований шведськими лицарями в XIII столітті, і на його території знаходиться безліч цікавих історичних штук. Головне ж, що потрібно зробити - піднятися по гвинтових сходах на дозорну вежу Святого Олафа (висотою 48 метрів) і оглянути околиці. Винагородою за це буде приголомшливий вид на старовинні вулички міста та Виборзький затоку, на березі якого він лежить. Ще в замку є краєзнавчий музей, що розповідає про тутешню природу. Про інші визначні пам'ятки Росії читайте в путівнику по країні. З повним списком безкоштовних путівників по містах і регіонах можна ознайомитися на сторінці «Міста і регіони Росії».

Замок Мальборк Польща

Замок Мальборк (або Марієнбург) володіє статусом найбільшого середньовічного цегляного замку в світі. Спорудження було закладено тевтонськими лицарями в XIII столітті, і на його будівництво пішло більше чотирьох мільйонів цеглин. Замок пережив чимало облог і часто міняв своїх господарів: після Тринадцятирічної війни перейшов в руки поляків, пізніше був захоплений шведами, а потім став власністю пруссаків. Найбільший збиток Мальборку, втім, завдали німці, які під час Другої світової війни перетворили замок в руїни. Реставрація тут триває досі. Мальборк, по суті, складається з трьох замків - Верхнього, Середнього і Нижнього - які об'єднані системою фортифікаційних укріплень. Усі їх можна відвідати, щоб побачити житлові апартаменти лицарів, монетний двір, стайню, пекарню та інші споруди, а також заглянути на виставки старовинної зброї і бурштину. Про інші визначні пам'ятки і замках Польщі читайте в путівнику по країні.

Віндзорський замок Віндзор, Великобританія

Віндзор - найвідоміший замок миру і тисячолітній символ британської монархії. Зрозуміло, від тієї норманської цитаделі, що була закладена в 1070 Вільгельмом Завойовником, не залишилося майже нічого. За свою могутню історію Віндзор пережив безліч реконструкцій та розширень, обріс стінами, баштами і каплицями, намагаючись одночасно грати роль і королівського палацу, де проводилися пишні прийоми і приймалися доленосні рішення, і фортеці, здатної витримати будь-яку облогу. Вдумлива екскурсія по Віндзор займе мінімум півдня, хоча запам'ятовувати імена численних монархів стане важко вже через годину. У числі must see значаться Кругла башта, обійшовши яку можна потрапити на Північну терасу замку (відмінна оглядовий майданчик), Парадні апартаменти з кілометрами Рубенса, Ван Дейка та інших великих живописців, а також трону залом, у якому присвячують в лицарі нових членів ордена Підв'язки, каплиця Сент-Джордж - королівська усипальниця і еталон англійської перпендикулярної готики, і, звичайно, парк, куди веде така довга алея, що під час прогулянки доведеться зробити як мінімум пару перепочинків. Про Лондоні, Манчестері, Ліверпулі та інших популярних містах, а також найцікавіших пам'ятках країни читайте в путівнику по Великобританії.

Замок Бран Брашов, Румунія

Замок Бран побудований на краю ущелини в Карпатських горах в 30 кілометрах від Брашова, на кордоні Мунтенії та Трансільванії. Зводили його місцеві жителі. За це вони на довгий час були звільнені від сплати податків в державну казну. На весь світ Бран прославився тим, що якось раз у ньому провів ніч князь Влад III Цепеш, що вважається прототипом головного героя роману Брема Стокера «Дракула». Однієї ночівлі князя виявилося достатньо для того, щоб до замку назавжди прикріпився імідж «гнізда вампірів». Додайте до цього досить зловісний інтер'єр, що складається з лабіринту залів і кімнат, і отримаєте готові декорації до фільму жахів. До речі, сьогодні замок Бран виставлений на продаж. Про інші визначні пам'ятки Трансільванії читайте в путівнику по регіону. Про визначні пам'ятки і містах Румунії читайте в путівнику по країні.

Празький Град Прага, Чехія

Празький Град - не тільки обов'язковий пункт в будь-якому туристичному маршруті по чеській столиці, а й діюча резиденція глави держави. Кожен володар останніх 500 років - від імператорів Священної Римської імперії до президентів соціалістичній Чехословаччині - норовив поліпшити власну резиденцію в міру сил. Треба зауважити, немаленьких. У результаті сьогодні в Празькому Граді найвища в Чехії щільність архітектурних та історичних пам'яток на квадратний метр: Злата вуличка, Собор Святого Віта, картинна галерея і так далі. Головне шоу в Празькому Граді - зміна почесної варти біля президентського палацу. Фанфари, карбований крок, красені-гвардійці - це як скрізь. А от у плані франтівства з празьким караулом не зрівнятися ніякий інший. Уніформу президентським солдатам придумали ні де-небудь, а в Голлівуді. Гвардійців одягнув тамтешній дизайнер Теодор Пістек, який робив костюми для фільмів «Вальмонт», «Народ проти Ларрі Флінта» та інших кінострічок. Про інші визначні пам'ятки і маршрутах Праги читайте в путівнику по місту. Про визначні пам'ятки і містах Чехії читайте в путівнику по країні.

Замок Нойшванштайн Баварія, Німеччина

Нойшванштайн входить в списки найбільш фотографованих замків світу, а черга з туристів до нього іноді розтягується на кілометр. Саме тому прототип замку Сплячої красуні в паризькому Діснейленді найкраще відвідувати восени або взимку. Додатковий бонус в цей час року - огортає спорудження туман, який створює зовсім вже нереальний ефект. Історія створення замку пов'язана з казками і легендами. Великий їх любитель - Людвіг II - вирішив втілити в життя образ королівського житла поєднаного з замком чарівника. У 1869 році правитель Баварії наказав почати будівництво на височенному гірському кручі поблизу міста Фюссен. Важко уявити будівництво замку Нойшванштайн («Новий лебединий скеля») без сучасних баштових кранів, величезних бетономішалок та комп'ютерних архітектурних програм. Надзвичайної краси будівля була зведена за 22 роки, але його головний мешканець - король Баварії - до того моменту, на жаль, помер. Про інші визначні пам'ятки і замках Баварії читайте в путівнику по регіону. Про визначні пам'ятки, містах і землях Німеччини читайте в путівнику по країні. З повним списком безкоштовних путівників по країні можна ознайомитися на сторінці «Міста і регіони Німеччини».

Замок Фуа Південь-Піренеї, Франція

Замок Фуа - колишня резиденція графів Фуа, нині музей департаменту Арьеж. Перша згадка про нього датується 1002 роком. Власники добудовували і розширювали замок аж до XIV століття, перетворивши його в неприступний бастіон, що витримав безліч облог і павший лише одного разу через зраду. За стінами замку довгий час знаходили притулок катари. У 1950-х тут був відкритий музей. У ньому виставлені трони місцевих єпископів, римські колони XII століття, предмети середньовічного побуту, церемоніальні регалії, обладунки лицарів. На другому поверсі замку знаходиться тимчасова виставка, присвячена епосі Генріха IV. Там можна побачити, наприклад, ліжко, на якому спав монарх. Про інші визначні пам'ятки і замках Півдня-Піренеї читайте в путівнику по регіону. Про інші визначні пам'ятки Франції читайте в путівнику по країні. З повним списком безкоштовних путівників по містах і регіонах Франції можна ознайомитися на сторінці «Міста і регіони Франції».