7 ідей, чим зайнятися у Відні перед Різдвом

7 ідей, чим зайнятися у Відні перед Різдвом
Перед Різдвом Відень перетворюється в один з найбільш чарівних міст світу. Сюди їдуть для того, щоб подивитися на знамениту ялинку на Ратушній площі, загадати бажання під деревом сердець, обзавестися кружками для глінтвейну і пуншу і, звичайно, зануритися в ту саму різдвяну казку, про яку твердять рекламні буклети. Ми підготували список обов'язкових справ, які потрібно зробити в цей час у столиці Австрії.

Послухати дзвони і різдвяні гімни Відень, Австрія

Найзнаменитіший храм міста - собор Святого Стефана - будить околиці мелодійним передзвоном дзвонів. І тільки по великих святах район старого міста оголошує гучний бас Нового Пуммерін - самого великого дзвону. У Стефансдом варто купити квитки на вечірні концерти (35 євро), де співають різдвяні гімни і грають твори Моцарта, Баха, Шуберта і Гайдна. При цьому здається, що музика ллється прямо з купола, так як сам оркестр слухачам не видно. Про інші визначні пам'ятки Відня читайте в путівнику по місту.

Обзавестися колекцією розписних кухлів для пуншу Відень, Австрія

Найбільша і пишна різдвяний ярмарок у Відні проходить на Ратушній площі перед будівлею міської ради. У листопаді там встановлюють величезну ялинку, яку привозять із спеціально обраного австрійського регіону. Навколо - півтори сотні лавок, чиї прилавки ломляться від мініатюрних дерев'яних будиночків та іграшок, ляльок та імбирних сердець, сувенірів зі шкіри та вовняних шапок, пов'язаних майстринями. Поряд з площею є чарівне дерево, обвішані червоними серцями. Під ним обнімаються і цілуються закохані та молодята. Вінці лукавлять, коли говорять, що «Є така традиція ... Щоб любов була вічною». Насправді дерево вирішили декорувати так зовсім недавно за проектом одного з місцевих дизайнерів. Тут же торгують пуншем і глінтвейном, напившись яких можна обзавестися оригінальної кухлем. Справа в тому, що її вартість входить у ціну напою. Кухоль цю хтось повертає і отримує пару євро назад, а хтось залишає собі. Про інші визначні пам'ятки Відня читайте в путівнику по місту.

Побачити роботу склодува і ювеліра Відень, Австрія

Ось уже 20 років поспіль щороку в листопаді на площі Карлсплац відкривають одну з кращих міських різдвяних ярмарків, де влаштовують масу розваг для дітей. У дерев'яному манежі малюків катають на конях і поні, є величезне поле з сіном, де можна повалятися або залишати суху траву в повітря. Ремісники в майстернях показують, як рідке скло перетворюється на дивовижні іграшки, або як виходять прикраси з міді. А вечорами, коли стає зовсім темно, виступають фаєрщики, жонглери і чарівники-фокусники. Про інші визначні пам'ятки Відня читайте в путівнику по місту.

Продегустувати найкраще віденське домашнє вино Відень, Австрія

У Хойрігер Alter Bach-Hengel в найближчому передмісті Відня молоде домашнє вино власного виготовлення розливають - страшно уявити - ось вже впродовж тисячі років! Тут можна спробувати такі білі вина, як «Грюнер Велтлінер», «Шардоне», «Мускат Отонель», а також червоні - «Мерло», «Каберне Совіньон». Замовити вино можна як у скляних гуртках, що нагадують радянські грановані склянки, але тільки з ручкою, так і в карафах об'ємом 0,5 або один літр. Саме за цим сюди приходять в першу чергу вінці. Хоча вважається, що відвідування хойрігерів залишилося популярним лише у літніх людей. Про інші визначні пам'ятки Відня читайте в путівнику по місту.

Потрапити на виступ білосніжних танцюючих коней Відень, Австрія

Перед Різдвом імператорську резиденцію Хофбург відвідати варто неодмінно. Крім захоплюючих екскурсій (є аудіогіди російською мовою) по покоям красуні імператриці Сісі, музеям, галереям і імператорським гостинним, тут просто необхідно потрапити на два особливих подання. У критому манежі Michaelerplatz щоп'ятниці (з 9.00 до 19.00) виступають білосніжні танцюючі коні рідкісної ліпіціанской породи. Тим, чиє відвідування Хофбурга випаде на п'ятницю або неділю, радимо в місцевій капелі послухати хор хлопчиків, який виконує різдвяні гімни (пт 11.00-13.00, 15.00-17.00, Нд 8.15). Про інші визначні пам'ятки Відня читайте в путівнику по місту.

Сфотографуватися з ангелом Відень, Австрія

Перед Різдвом Ратхаус перетворюється в парк чудес з деревами і павільйонами у святкових вогнях і сніжинки, старовинними каруселями і «Поштою в хмарах», звідки можна послати свої листівки. На площі «працює» різдвяний ангел, якому потрібно розповісти вірш, після чого з ним можна сфотографуватися. Для цього ангел розгулює по площі, або працює на «Пошті» або на «Небесної сцені». Про інші визначні пам'ятки Відня читайте в путівнику по місту.

Взяти участь у благодійному марафоні Відень, Австрія

На площі Марії Терезії в листопаді відкривають Різдвяну село. Тут вже встановили більше 70 наметів в яких ремісники торгують сувенірами: ганчірковими, скляними, дерев'яними з ручним розписом. А ще є 15 наметів, які пригощають домашніми делікатесами і ароматним вином. Крім цього на площі в останні 10 років проходить благодійний марафон «Arabella helps!»: Відвідувачі за 1 євро купують дві віденські зірочки і в спеціальному павільйоні підвішують їх до стелі. А зібрані кошти йдуть на допомогу дітям. Про інші визначні пам'ятки Відня читайте в путівнику по місту.