Гідропатія - водолікування в санаторіях Криму

Гідропатія - водолікування в санаторіях Криму

Гідропатія - це комплекс певних процедур, що впливають на тіло людини термічним і механічним способом. Термічний вплив відбувається за допомогою застосування різних температурних режимів, а механічне - за допомогою використання води під різним тиском.

Як же впливає гідропатія на організм людини?

Рецептори, розташовані на нашій шкірі, направляють в головний мозок нервовий імпульс, який реагує на сигнал від температури або тиску. Завдяки цьому шкірні покриви набувають свій первинний тонус, поліпшується кровообіг у судинах, і активізується обмін речовин.

При використанні гарячих температур нормалізується артеріальний тиск, знижується нервова збудливість, припиняються м'язові спазми.

Холодна температура підвищує тонус центральної нервової системи, звужує кровоносні судини, і підвищує артеріальний тиск. При звуженні, кровоносні судини відновлюють еластичність, а шкірний покрив активізує свої джерела для поліпшення обміну речовин.

Які процедури відносяться до процедур гідропатії?

Це такі процедури як:

  • душ Шарко;
  • Швейцарський душ;
  • душ Віші;
  • Висхідний душ.

При використанні душу Шарко на тіло людини направляються струменя води під певним тиском, чергуючи температурний режим води, що подається з гарячою на холодну. Тривалість такої процедури визначається лікарем. Курс лікування становить приблизно 10 сеансів.

Процедура Швейцарського (циркулярного) душа полягає в подачі дрібних цівок води різної температури під тиском на тіло людини. Для одного курсу лікування потрібно від 8 до 10 сеансів.

Душ Віші - це коли струмені теплої води розпорошуються у вигляді дощу, тим самим щадним чином впливаючи на шкіру. Курс триває також 8-10 сеансів.

Висхідний душ - застосовується на область промежини.

Гідропатія також як і будь-яка інша лікувальна процедура має свої протипоказання. Це - інфекційні та запальні захворювання шкіри та інших внутрішніх органів, а також вагітність на будь-яких термінах.

Використання процедур гідропатії в лікувальних установах та здравницях України

Процедури гідропатії найбільш популярні в санаторіях і пансіонатах Кримського півострова. Лідируючі позиції займають курорти Євпаторії, Алушти і Судака.

Євпаторія є одним з кращих кліматичних курортів. М'який морський клімат і насичений озоном та іншими мікроелементами повітря сприятливо впливає на організм людини цілком. Відпочинок в Євпаторії дає можливість повноцінно використовувати дні своєї відпустки з максимальною користю для здоров'я. У санаторіях Євпаторії крім процедур гідропатії активно використовується spa-терапія (прийняття ванн з використанням термальних вод).

Санаторії Алушти поряд з гідропатією дуже активно використовують лікування грязями, привезеними з курорту міста Саки, який розташований всього лише в 90 км від Алушти. М'який субтропічний клімат пансіонатів і здравниць Алушти рекомендується лікарями як більш ефективний у порівнянні з іншими курортами Криму.

Пансіонати Судака відрізняються комфортабельністю і відмінним рівнем сервісу. Відпочинок в цьому місті стає затребуваним у будь-який час року, хоча основним сезоном є все-таки літній період.

Який би з Кримських курортів ви б не вибрали для проведення своєї відпустки, заряд позитивних емоції, укріплений імунітет і здоров'я додадуть вам сил на весь наступний рік, а лікування в санаторіях Хмільника завжди може бути альтернативним варіантом.