6 музеїв, де можна побачити світ у мініатюрі

6 музеїв, де можна побачити світ у мініатюрі
Підглянути за маленькими чоловічками, які керують крихітними поїздами в горах Швейцарії. Або всю Росію від Калінінграда до Владивостока. Або прокотитися по вузенькому «Великому каналу» Венеції на човні. Розповідаємо про шість найцікавіших музеях і парках мініатюр у світі, де весь світ можна побачити як на долоні.

Гранд-макет Росії Санкт-Петербург, Росія

Проект цього макета довго перебував у розробці. Жарт-ли, побудувати всю Росію - від Калінінграда до Владивостока в мініатюрі. У результаті вийшов найбільший макет країни у світі. Його площа - 800 квадратних метрів. По всьому цьому величезному полю - серед міст, кварталів і полів, розставлені крихітні, висотою всього два сантиметри, чоловічки, які виконують різну роботу. Як стверджують творці проекту, вони не ставили собі завдання відтворити географічну карту Росії максимально точно. Цей макет - збірний образ нашої країни. Тому головна залізниця прокладена навіть там, де в даний час її ще немає - по районах Крайньої Півночі.

Музей мініатюри Гамбург, Німеччина

Взагалі важко називати музеєм міні-копію європейських і американських міст, аеропортів, автобанів і багато іншого загальною площею в половину футбольного поля. У цьому населеному пункті «проживає» 250000 мініатюр, середній зріст людської фігурки - близько 2 сантиметрів. Кожні 15 хвилин в місті настають сутінки, запалюються ліхтарі і малюсінькі нічники у віконцях будинків. Годинами відвідувачі тут розглядають сценки з життя: ось що перекинувся в аварії вантажівку, з якого викотилася сотня сирних головок; там парочка, що займається любов'ю в чистому полі і підглядають за ними вуайеріст; тут пожежники і міліція витягують з річки утопленика.

Каталонія в мініатюрі Барселона, Іспанія

Це головний парк світу, що містить таку кількість міні-копій архітектурних пам'яток - пам'яток, палаців і соборів масштабом 1:25. Вся Каталонія з 150 кращими творіннями її зодчих - як на долоні: цілий квартал «пряникових будиночків» Гауді, включаючи Будинок Бальо, Саграда Фамілія і стадіон Камп Ноу в Барселоні, Музей Сальвадора Далі в Фігейрас, Римський акведук в Таррагоне, старовинні замки, вежі, мости, атракціони, залізниці з потягами, гори, річки, карликові деревця. Тут все живе і дихає: здається, ніби й справді дивишся на справжню Каталонію з літакового ілюмінатора.

Парк «Швейцарія в мініатюрі» Лугано, Швейцарія

У цьому селі, розташованої в декількох кілометрах від Лугано, знаходиться парк «Швейцарія в мініатюрі», де можна за один день ознайомитися з головними пам'ятками країни: тут близько 120 моделей швейцарських замків, соборів та інших виняткових будов. По території міні-Швейцарії прокладено більше трьох кілометрів залізниць по яких бігають 18 поїздів. Крім поїздів в крихітній країні є фунікулери і канатні дороги в горах, човни на озерах і навіть машини бігають по гірських серпантинах.

Парк «Італія в мініатюрі» Ріміні, Італія

Зараз по всьому світу навідкривали купа подібних парків з моделями різноманітних архітектурних пам'яток в мініатюрі. Але парк «Італія в мініатюрі» був першим. На його території в оточенні клумб, алей і фонтанів стоять 270 копій знаменитих споруд, виконаних у масштабі від 1:25 до 1:50. Окремої згадки стоїть частину парку під назвою «Венеція в мініатюрі». Її 119 палаців всього лише в п'ять разів менше оригіналів, а по «Великому Каналу» можна навіть покататися на човні.

Парк «Стародавній Місто - Мианг Боран» Бангкок, Таїланд

На мальовничій території величезного парку встановлені мініатюрні копії найвідоміших будівель і пам'ятників всього Таїланду (оригінали деяких з цих будівель зруйновані). Окремо збудовані традиційні села всіх тайських народностей і племен. Парк настільки великий, що у вартість квитка входить прокат велосипеда.