Kerala

Азія. Індія. Kerala. Азія. Індія. Kerala.

Ціна вказана за особу в двомісному номері

No data available.

* - натисніть на шапку таблиці для сортування турів в Кералу, Індія за обраним критерієм.
** - використовуйте пошук в таблиці, щоб відфільтрувати тури, які Вас цікавлять (наприклад, 5* - тільки п'ятизіркові готелі).

Відпочинок в Кералу

Вузька коса кристалльно-білого піску, яку з усіх боків омивають блакитні води океану, а кругом нескінченні ряди кокосових пальм, що ростуть біля самої кромки води...

Все це - Кералу. Невеликий штат, розташований в південно-східній частині півострова Індостан. За давнім переказом, назва штату походить від слова «керам», що в перекладі означає - кокосова пальма. Його називають країною Богів, раєм на землі і Східною Венецією, і, побувавши тут хоч раз, розумієш, що цими епітетами він наділений не випадково. Тільки тут, на цій невеликій смужці суші, оточеній з усіх боків водою, відчуваєш незвичайне єднання з природою.

Столицею Кералу є місто Тирувантапурам. Це культурний, адміністративний і економічний центр штату. Тут знаходяться численні школи бойових мистецтв та національного танцю Катхакалі, театри, музеї та культові споруди. Найвідоміше з них - Падманабхасвамі-Мандір, один з найдавніших індуїстських храмів, побудований ще в III столітті до нашої ери.

Провінція Кералу - це перлина Індії, обрамлена в дорогу оправу піщаних пляжів, сучасних готелів і дорогих котеджів. Жоден штат країни не може змагатися з Кералу за рівнем елітарності. Тут розташовані найдорожчі і шикарні готельні комплекси, що надають своїм постояльцям широкий спектр всіляких послуг. Тайський масаж, спа-процедури, фітнес, східні танці - це далеко не весь перелік задоволень, доступних гостям в Кералу.

Але унікальність штату цим не вичерпується. Практично до всіх сфер життя в Кералу застосовне слово «самий». Це самий чистий штат Індії, не раз відзначений міжнародними нагородами за чистоту узбережжя та прибережних вод. На вулицях міст також приємно дивуєшся панує там чистоті. На відміну від інших провінцій, де старовинні тісні вулички, переплітаючись в нескінченні лабіринти, стають пасткою для недосвідченого туриста, тут більшість селищ мають цілком сучасний вигляд.

Це найбагатший штат Індії. Тут на узбережжі можна побачити найдорожчі вілли і котеджі, а на вулицях зустріти автомобілі, вартість яких нерідко перевищує декілька сотень доларів. В Кералу практично не зустрінеш бідних, трущобный кварталів, неминуче затьмарюють красу багатьох індійських мегаполісів. В цьому південному штаті розташовані найдорожчі курорти, куди в пошуках спокою приїжджають світові знаменитості та члени королівських сімей.

Це найбільш густонаселений штат Індії. Загальна чисельність населення тут становить близько 32 млн. чоловік, що зовсім немало, якщо враховувати вельми скромну територію цього штату. Однак, незважаючи на цей факт, Кералу зовсім не створює враження «людського мурашника», де все життя протікає в нескінченній поспіху і боротьби за місце під сонцем. Навпаки, провінція дивує мандрівника істинної «аристократичним» розміреністю життя.

Це самий освічений штат Індії. Рівень грамотності населення тут дорівнює практично 100%, що для провінції з такою кількістю населення явище унікальне. Для переважної більшості індійських селищ неосвіченість дорослого населення є однією з основних проблем, яку влада країни безуспішно намагаються вирішити. Крім цього, Кералу славиться найбільшою кількістю вищих навчальних закладів, бібліотек і наукових інститутів на душу населення.

Але не тільки цим цікавий Кералу. Це штат, де різні культури і традиції, змішавшись, створили свій неповторний по красі візерунок. У духовну культуру Кералу різнокольоровими клаптиками гармонійно вплелися буддизм, індуїзм, мусульманство і християнство, які не тільки ніколи, за всю історію свого існування, не намагалися протистояти один одному, але, навпаки, набули деякі загальні риси.

В Кералу знаходиться безліч мечетей, індуїстських та християнських храмів. Місцеві індуїстські храми можна безпомилково довідатися з загостреним даху, що вінчає кожен з них. Крім цього, місцеві індуїстські святині, порівняно з величними спорудами в Делі або Джайпурі, відрізняються досить скромними розмірами. Проте, саме ці невеликі храми, можуть познайомити нас з епохою зародження і розквіту індуїзму. Багато з цих споруд були побудовані ще в XIII столітті, деякі з них зберігають сліди кривавих боїв, що проходили у їх стін.

Форма тутешніх храмів також може викликати здивування - на відміну від пишних, монументальних святинь північних провінцій Індії, місцеві храми мають просту геометричну будову - зустрічаються круглі, прямокутні і квадратні споруди. Ніяких колон і арочних склепінь, прикрашених химерним візерунком, тут все підпорядковано тільки гармонії і єднання з природою. Стародавні зодчі вважали, що в таких храмах, людина, не відволікаючись на зовнішні деталі, може краще відмовитися від мирської дійсності і знайти духовність.

Напрямок, в якому розташовувався вхід в святиню, також в ті часи мало важливе значення. Більшість місцевих храмів «дивляться» на Схід, ніж символізують світле початок життя - світанок. Можна помітити, що поступово індуси відійшли від цієї традиції, і розміщення культових споруд стало більш вільним. Але, особливість розташовувати храми на березі річок і озер так і залишилася незмінною. Це пояснюється тим, що багато релігійні обряди у індуїстів супроводжуються символічним зануренням у воду або ритуальним обмиванням.

Глянувши на місцеві мечеті, відзначаєш, що вони, також як і храми, увібрали в себе істинно «керальский» стиль. Їх даху, підкоряючись прийнятої традиції, - похилі і загострені. У відповідності зі строгими законами ісламу, всі мечеті, незалежно від того, де вони розташовуються, повинні бути повернені до Мекки - основний святині ісламського світу. Перша мечеть в цих місцях виникла ще в 643 році, споруджена шанувальниками самого Мухаммеда, які прийшли на ці «язичницькі» землі, щоб поширити тут істинну релігію - іслам. Слід зауважити, що на індійській землі іслам прижився досить непогано, і зараз є однією з основних релігій штату.

Але одним з основних надбань Кералу є природа. Незвичайно багатий рослинний і тваринний світ, повний екзотичних представників, яких не зустрінеш більше ніде на земній кулі. Більшу частину території штату складають заповідники, в яких кожен бажаючий може спостерігати за тваринами в їх природних умовах проживання. Самим відомим заповідником в Кералу є Періяр. Щорічно тисячі туристів приїжджають сюди, щоб помилуватися на найбільш грізних і красивих представників сімейства котячих - на тигрів. З 1973 року Періяр взяв цих звірів, що перебувають під загрозою зникнення, під свою охорону. Заповідник займає величезну площу, що становить понад 700 кв. кілометрів, на території якої розташовуються мальовничі Блакитні гори і непрохідні тропічні ліси.

Тут на відстані витягнутої руки можна побачити слонів, що розгулюють по заповідній території в пошуках їжі, мавп, що стрибають по гілках і величезна кількість птахів, влаштовують свої гнізда прямо біля води. Цей заповідник приймає туристів цілий рік, прогулянки по його території здійснюються на човнах, з яких можна спостерігати за подіями на березі. В ті періоди, коли рівень води в річці знижується, тварини переходять до спеціального штучного озера, існуючому тут вже давно.

Ще одним популярним туристичним об'єктом є пташиний заповідник Таттеккаду. Розташувавшись на невеликому острівці, утвореним притоками річки, він є обителлю більш ніж чотирьохсот крилатим представникам тваринного світу.

Практично жодна екскурсія по Кералу не обходиться без відвідування знаменитого парку рептилій. Його мешканці, величезні крокодили, змії, різнокольорові ящірки і черепахи завжди викликають жвавий захоплення, як у дітей, так і дорослих. Тут можна дізнатися все про цих дивовижних істот, які населяють води і ліси Кералу. Бажаючим надається можливість погладити або сфотографуватися з цими земноводними.

Однак, говорячи про Кералу, просто неможливо не згадати про місцевих пляжах, є одним з основних прикрас штату. Найвідоміший серед них - Вели. Його популярність, перш за все, пояснюється його досить вдалим місцем розташування - він знаходиться всього в 2 кілометрах від столичного аеропорту, тому дістатися до нього зовсім нескладно. З першого погляду Вели вражає своєю незвичайною красою. Під яскравими променями сонця пісок здається золотистим, а води океану - прозорими, вздовж берега розташовується основна визначна пам'ятка і гордість цього пляжу - озера. Насправді, ця назва не зовсім вірне, оскільки тут озерами називаються невеликі водойми, утворені океанічними води під час припливів. У цих імпровізованих озерцях можна купатися - вода тут набагато тепліше, половити рибу або поспостерігати за роботою місцевих рибалок.

Недалеко від пляжу розташований парк, де можна помилуватися численними творами мистецтва, а також ознайомитися з багатьма екзотичними рослинами, з яких тут виготовляють спеції.

Взагалі, можна сказати, що Вели кожен може знайти собі заняття до душі: любителі спокійного відпочинку можуть насолодитися вечерею в плавучому ресторані або відправитися в театр, любителям екстриму запропонують здійснити водну екскурсію до прирічкових островів, де шанувальники дайвінгу зможуть поспостерігати за мешканцями підводного світу.

Ковалам - ще один з найвідоміших індійських пляжів. З усього світу сюди з'їжджаються закохані пари, щоб насолодитися видом мальовничих берегів, засаджених пальмовими гаями, і місячним відображенням на водній гладі. Це курорт вважається одним з найромантичніших місць в Індії.

Курорт Панасам відомий не тільки неймовірною красою тропічної природи, але й своїми цілющими властивостями. Індуси вважають цю місцевість святий і вірять, що тут навіть проста вода є цілющою. Тут знаходиться знаменитий центр натуропатичної медицини, куди щорічно з'їжджаються тисячі послідовників це напряму. Крім цього, в Панасаме є безліч культових споруд, найвідоміші з них: Храм Джанардхана Свамі, побудований на честь бога Вішну, і Шивагири Ашрам.

Невелике містечко під назвою Форт Кочин місцеві жителі називають «рибної столицею». І дійсно, тут риболовля - є основним промислом і способом прожитку. У цих місцях можна побачити китайські мережі, поставлені тут ще в XIV столітті, виготовлені з міцних бамбукових жердин і тикового дерева, що діють досі.

Одним з найбільш знаменитих місцевих будівель є церква святого Франциска. Вона відома тим, що саме тут колись був похований знаменитий мандрівник Васко де Гама. Ця церква пережила багато змін - спочатку, зведена як католицька святиня, вона з часом перетворилася на реформістську, а потім - англіканську. На даний момент вона відноситься до індійської церкви.

Але неможливо на словах описати всі чудеса і пам'ятки цій дивовижній землі. Все це потрібно тільки побачити своїми очима - величні індуїстські храми, золотисті пляжі, кокосові гаї, дику тропічну природу, що створює неповторну казкову картину під назвою Індія.

View the embedded image gallery online at:
https://allbooking.com.ua/india/kerala#sigFreeId95f34e0bc0