Вибираємо туристичну палатку

Вибираємо туристичну палатку

Вирушаючи в турпохід, ви повинні розуміти, що на кілька днів намет стає вашим будинком. Тому до вибору "оселі" потрібно поставитися відповідально. "Одноразовий" будинок навряд чи когось влаштує, в ідеалі намет повинен прослужити кілька сезонів.

Різновиди наметів

Класифікацій туристичного спорядження в цілому (і наметів зокрема) безліч. Давайте вивчимо найпоширенішу.

 • експедиційні (для екстремальних подорожей);
 • для кемпінгів (відрізняються великою місткістю, застосовуються в легких походах);
 • туристичні (годяться для гірських і звичайних походів, найбільш практичний і універсальний різновид наметів);
 • полегшені (використовуються переважно альпіністами в складних походах).

Туристичний намет відмінно підходить для стандартних походів у ліс і риболовлі з ночівлею. Якщо ви любите гірські вилазки і віддаєте перевагу кримським ландшафтам, то відпочинок в санаторії "Полтава-Крим" відмінно доповнять задушевні бесіди біля вогнища з піснями під гітару.

Якщо ваш шлях лежить в Карпати, варто поцікавитися відпочинком у санаторії "Дніпро-Бескид", звідки ви можете зробити вилазку до Скель Довбуша.

Конструкція

За цим параметром можна виділити двошарові і одношарові намети. У першому випадку каркаси зовнішнього і внутрішнього тентів не стикаються, що веде до додаткової теплоізоляції і перешкоджає утворенню конденсату. Вхід в подібні конструкції являє собою тамбур (мається навіс над "дверима"). Деякі моделі обладнані двома входами.

У одношарових конструкціях дно переходить в стінки намету, а тамбур відсутній зовсім. Купуючи подібний товар ви виграєте у вартості і підвищуєте переносиму вагу, але програєте в якості. Втім, якщо ви організуєте турпохід в околицях курортів Ялти, згодиться і такий намет - адже клімат там надзвичайно м'який.

Матеріали і комплектуючі

Тент намету робиться з двох різновидів матеріалів.

 • Поліестер. Відрізняється міцністю, не розтягується, витримує прямі сонячні промені. Єдиний мінус - його вага.
 • Поліамід. Коштує дорожче поліестеру, важить менше. При цьому втрачає властивості під впливом сонячного випромінювання, злегка розтягується при намоканні. Допустима присутність цього матеріалу в полегшених наметах.

У комплекті двошарових наметів повинні бути присутніми:

 • зовнішній тент;
 • внутрішній тент;
 • дуги каркаса;
 • кілочки;
 • розтяжки вітрозахисні;
 • інструкція з встановлення.

Вибираючи намет перевірте, чи застібаються замки. Кількість кілочків повинна відповідати числу петель. Проконтролюйте, чи не пошкоджені кріплення. Огляньте шви - вони повинні бути проклеєні або прошиті.

Важливу роль грає колір намету. Для стандартної вилазки на природу в літній період вибирайте намет, розфарбований в світлі тони. Якщо вирушаєте в екстремальну подорож (наприклад, в гори), пам'ятайте, що в разі форс-мажору намет повинен бути помітним здалеку.

Місткість

Стандартний намет має місткість "2+1". Це означає, що він розрахований на двох, але можна розмістити і третього. Правда, робити це ми не радимо - адже у вас ще купа речей і одягу, яка може набрати вологи в тамбурі. Поцікавтеся довжиною внутрішнього тенту - це важливий параметр, якщо ви або з вами буде високий чоловік.