Велосипедний туризм

Велосипедний туризм

Велотуризм все набирає популярність. Причини у цього достатньо прості. Просто подорожувати на велосипеді - це вигідно:

  • Йому не потрібно заправка, тому він вельми екологічний.
  • Він просто в експлуатації. Може проїхати там, де машина не пройде, а де не пройде вже велосипед, там його господар перенесе через бурелом. В окремих випадках з велосипедом може сісти на поїзд.
  • До того ж їзда на велосипеді зміцнює весь організм.
  • Коли їдеш на велосипеді, то можна спокійно споглядати околиці.
  • Немає тисняви як у громадському транспорті. Немає чужого хропіння з верхньої полиці плацкарту.

Звичайно, для подорожі можна вибрати і піший туризм, але у нього занадто маленька швидкість. Для вивчення країни машина дуже швидка, пішки - занадто довго і енергозатратно. Вихід один - сісти в сідло велосипеда.

В принципі всі люди вміють їздити на велосипедах (навіть там, де цей вид транспорту зустрічається не надто часто), і таке навчання проходить у досить ранньому віці. Промисловість не залишає моду осторонь і випускає велосипеди на всі смаки. Для подорожей можуть підійти велосипеди дорожнього типу та спортивного. Перший має колеса з широкими шинами і міцну раму. Такий велосипед не для великих швидкостей, підйоми даються на ньому важко. Але він добре підходить для вибоїстих доріг сільській місцевості, а також для піску і щебеню. Спортивні велосипеди легше, колеса з більш вузькими шинами. Він оснащений перемикачем швидкості (хоча в сучасних моделях дорожніх це теж є), має легкий хід. Найкраще він підійде для їзди по дорогах з твердим покриттям. Намагатися подолати бурелом на ньому не варто. Однак найчастіше по дорозі трапляються сюрпризи, тому якщо Ви вирушаєте в санаторії Закарпаття, краще взяти саме дорожній варіант.

Вирушаємо в дорогу

Для велоподорожі вибирайте дороги місцевого значення. Навіть якщо Ваше місто і санаторії Моршина пов'язує красиве і пряме шосе (принаймні, частину шляху), то краще виберете місцеві дороги з гравійним покриттям або асфальтовим. Шосе і траси краще уникати. Там дуже активний рух. До того ж у готельних країнах взагалі заборонено велосипедистам їздити такими.

Буває два види організованих велопутешествій - велопоходи і велотури. Останній - це варіант «все включено». Поруч з ними їде автомобіль, де лежить вся поклажа. Велосипедисти їдуть без нічого. Харчуються в кафе і ресторанах, ночують у готелях або в наметових таборах. Велопохід - це скоріше подорож дикуном. Не обов'язково, що всі блага цивілізації будуть Вам надані. До того ж маршрут може проходити по таких місцях, де їх немає і в зародковому стані. Зате романтика подорожі.

У багатоденних походах звичайно беруть участь 4-6 чоловік. Це досить кількість. З одного боку група досить мобільна і рухлива. З іншого такої компанії достатньо, щоб надати першу медичну допомогу або полагодити велосипед.

Не варто забувати про безпеку. А то гаряча путівка в Єгипет буде відкладена заради пари тижнів в палаті лікарні. Не забувайте про правила дорожнього руху. Перед спусками необхідно знижувати швидкість. Особливо це важливо на дорогах з поганим покриттям. Будьте уважніше в мокру погоду. Дорога стає слизькою. А найближча калюжа може таїти в собі велику яму. Не варто продовжувати рух вночі і в сутінки. Поклажа краще закріпити на велосипеді. Якщо нести її в рюкзаку за спиною, то втома прийде швидше, а стійкість буде нижчою.

У будь-якому випадку велотуризм набирає обертів. Це корисний, дешевий і приємний тип подорожей.