Підводне витягування

Підводне витягування

Підводне витягування є одним з найбільш ефективних методів лікування захворювань опорно-рухового апарату, який застосовується в санаторно-курортному оздоровленні вже більше п'ятдесяти років. В основі механізму його лікувальних властивостей лежить зниження внутрішньодискового тиску, усунення здавлювання нервових корінців і нормалізація роботи міжхребцевих дисків. Призначають підводне витягування в основному хворим з ускладненнями остеохондрозу хребта неврологічного характеру. У процесі лікування хворий може спостерігатись:

  • зменшення інтенсивності больових відчуттів;
  • поліпшення кровообігу;
  • зменшення набряклості.

Враховуючи, що процес тракційної лікування (підводного витягування) відбувається в теплій воді, у хворого швидше знижується м'язовий тонус, відбувається релаксація тканин і практично зникає больовий синдром. При цьому процедура може відбуватися як в прісній воді, так і в вуглекисло-сірководневої, йодо-бромистій або радоновій. Різний хімічний водний склад обумовлює свої певні особливості терапевтичного впливу. Так, наприклад, сірководневі ванни сприяють судинорозширювальній дії, яка поліпшує загальний кровообіг і покращує трофічні процеси в м'яких тканинах. Такі ванни найбільш показані для хворих з радикулітом і вегетативно-судинними порушеннями.

Хлоридно-натрієві ванни - сприяють нормалізації та поліпшенню венозного кровообігу, підвищуючи при цьому тонус венозної стінки. Застосовуються для лікування венозного застою при порушенні міжхребцевих дисків в етіології радикуліту.

Радонові ванни прекрасно знімають інтенсивні больові відчуття у хворих, які не мають вегетативно-судинних порушень і розладів.

Підводне витягування в основному призначається у складі комплексного лікування, разом з ним застосовуються:

  • масажі;
  • рефлексотерапія;
  • лазерна терапія.

Протипоказанням до даного виду лікування можуть бути:

  • гострі стадії захворювання з різкими інтенсивними больовими синдромами;
  • порушення спинномозкового кровообігу і нестабільність хребта;
  • індивідуальна непереносимість процедури;
  • різні пухлини спинного мозку і хребта.

Більшість санаторіїв України проводять лікування методом підводного витягування. Це і санаторії Кримського півострова, зокрема санаторії Євпаторії, і санаторії Західної України (Трускавець).

Так, наприклад, санаторій «Молдова» у Трускавці є прекрасним сучасно-діагностичним лікувальним комплексом, який спеціалізується на лікуванні величезного спектру хвороб. На території санаторію розташоване озеро і лісовий масив, який плавно переходить у міську паркову частину. Цілющі здібності і властивості мінеральних вод Трускавця, збагачений озоном найчистіше гірське повітря, пейзажі і атмосфера Карпат, і професійна робота медичного персоналу допоможуть вам поправити своє здоров'я і подарують заряд позитивних емоцій.

Відпочинок у Моршині, крім санаторно-оздоровчих процедур запам'ятатися вам прекрасно проведеним дозвіллям, так як багато санаторіїв організовують проведення екскурсій по Закарпаттю, Львову і навіть поїздки до Європи.