Підготовка до велопоходу

Підготовка до велопоходу

Велопохід - заняття захоплююче з розряду активного відпочинку. Не вимагає значних витрат на транспорт, дозволяє самостійно управляти своїм часом і вибором дороги. Звичайно, для такого заходу необхідно час і ентузіазм.

Куди поїхати

Не варто на перших порах планувати далекі поїздки. Цілком можливий варіант відпочинку в Україні. Тим більше що наша країна має мальовничу природою, цікава своїми пам'ятками, багата різними курортами. Що найприємніше, ви можете заздалегідь забронювати номер в готелі, а можете організувати відпочинок в Закарпатті, орієнтуючись вже після прибуття на місце. До велотуристів завжди місцеві жителі ставляться більш прихильно.

Коли визначилися з питанням куди їхати, необхідно ретельно підготуватися до самої поїздці. Для цього продумують наступні моменти:

  • Маршрут. Для початку треба скласти список пам'яток, які планується відвідати, і вибрати найбільш відповідний для цього маршрут. Не варто прагнути відвідати якомога більше цікавих місць - це стомлює. Вибір зупиняйте на найвідоміших, а вже в процесі люди добрі підкажуть, що ще варто уваги. Вибір маршруту пов'язаний з продумуванням місць ночівлі. Має сенс заздалегідь ознайомитися з можливими кемпінгами на шляху.
  • Ночівля. Зазвичай місця ночівлі розташовані поруч з пам'ятками або морським узбережжям. Вибір за вами - зупинитися в готелі, кемпінгу або просто в наметі під відповідним деревом.
  • Перевірка транспорту. Не слід планувати похід на несправній техніці. Але навіть при справному велосипеді з собою краще взяти: насос, запасні спиці і камери, ключі шестигранники. Сідло має бути зручним, правильно відрегульованим (це відноситься і до керма).
  • Багаж. Важливо грамотно розподілити сумки між передом і задом, щоб ніде не виявилося переважить, що можуть призвести поломками велосипеда. Бажано, щоб багаж був непромокальним. Не забудьте включити в багаж намет.
  • Карта місцевості. Виїжджаючи в похід, просто необхідно мати з собою карту, а ще краще - gps навігатор. Він дозволить обминути складні ділянки шляху без втрати часу. Просто вводиш в нього задумані координати, наприклад відпочинок у Єгипті, і він покаже, де краще повернути, а де потрапезувати. Для економії енергії батарей, прилад слід відключати на довгих прямих дистанціях. Якщо вже мова пішла про навігатори, продумайте акумулятор, який візьмете з собою для його підзарядки.
  • Екіпіровка. Фахівці з велопоході рекомендують зручний спортивний одяг і велошлем. Досить однієї зміни білизни.

На що ще варто звернути увагу

Якщо ви зібралися в велопохід всією сім'єю, то слід продумати місця, де буде комфортно дітям. Ідеальний варіант - відпочинок з дітьми в Моршині: чисте повітря, красиві види, пам'ятники архітектури та інше.

Не забудьте взяти в поїздку фотоапарат. Це забезпечить вам джерело приємних спогадів, які будуть зігрівати в сірі будні.