Туристичні міфи

Туристичні міфи

В останні роки зростає кількість людей, які хочуть подорожувати по світу. При підготовці до поїздки вони прагнуть вивчити досвід інших мандрівників і при цьому стикаються з набором різних стереотипів і міфів. Спробуємо розібратися в деяких з них.

Міф 1. Подорожувати можуть тільки багаті люди.

Вартість вашої подорожі залежить від ваших запитів. Якщо ви виберете відпочинок на Майорці в п'ятизірковому готелі за системою "все включено", то це буде коштувати дорого. Але завжди можна підібрати для себе бюджетний відпочинок у приємному для вас місці.

Багато їздять відпочивати самостійно. Основні витрати в такому випадку складуть ціни на проїзд, а на житло і харчування можна буде заощадити. Харчуватися слід в дешевих кафе, а зупинятися на нічліг рекомендується в недорогих готелях або в приватному секторі. Екскурсії для себе можна замовляти самостійно.

Наприклад, можна забезпечити собі досить дешевий відпочинок в Миргороді, якщо приїхати туди на початку червня і зняти житло в приватному секторі.

Міф 2. Вигідно купувати пакетний тур.

Як правило, всі вигідні акції турфірм, пов'язані з пропозицією "все включено", виявляються просто маркетинговим ходом. У будь-якому випадку вартість туру є завищеною порівняно з реальною вартістю квитків і вартістю послуг готелю.

Але існують винятки. Відпочинок з дітьми в Ялті за системою "все включено" позбавить вас від клопоту і дасть можливість насолодитися повноцінним відпочинком.

Міф 3. Літак завжди дорожче за поїзд.

Не завжди. Якщо ви подорожуєте по СНД, то дешевше скористатися поїздом. У Європі та Азії існує величезна кількість низькобюджетних авіакомпаній, які дуже дешево доставлять вас в потрібне місце.

Міф 4. Найбільш достовірну інформацію про те, де можна розважитися, нададуть місцеві жителі.

Спірне питання. Живучи в місті, ми часто не дуже добре обізнані про злачних місцях, які було б цікаво відвідати мандрівникові. За більш детальною інформацією логічніше звернутися до професійного гіда або знайти потрібні відомості в Інтернеті.

Але туристи, які прибувають на відпочинок на курорти Одеси, можуть сміливо звертатися за допомогою до місцевих жителів. Без сумніву, вони отримають найдетальнішу інформацію про те, що їх цікавить.

Міф 5. Хочете економити кошти, бронюйте квитки заздалегідь.

Найчастіше так і буває. Але іноді проходить ціла серія акцій і розпродажів у період до вашого польоту.

Міф 6. Дешевше купити авіаквиток перед самим польотом.

Зазвичай буває навпаки. Вільних місць менше, квитки коштують дорожче. Дуже рідко авіакомпанія розпродає квитки за викидними цінами.

Міф 7. Щоб краще пізнати країну, не треба брати організований тур.

Останнім часом стало модно подорожувати самостійно, не беручи участь в організованих екскурсіях. Але потрібно взяти до уваги, що добре організована екскурсія познайомить вас з такими місцями, куди ви навряд чи заглянете самостійно. Досвідчений гід зуміє загострити вашу увагу на деталях, які можуть вислизнути від вашої уваги при самостійному огляді.

Міф 8. Не можна купувати їжу на вулиці.

Якщо ви ризикнули перекусити на вулиці, то прислухайтеся до свого нюху. Страву готують у вашій присутності і ви завжди можете проконтролювати якість використовуваних продуктів.

Міф 9. Торгуйтеся, роблячи покупки за кордоном.

Торгуватися треба на східних базарах, де немає фіксованих цін. Там хто більше торгується, тому більше поваги. У всіх інших місцях торгуватися не варто.

Міф 10. Авіакатастрофу може викликати включений мобільний телефон.

Існувала думка, що мобільний телефон може створювати перешкоди, які можуть перешкодити управлінню польотом. Тому з початку 90 - х років категорично заборонено користуватися мобільним телефоном у літаку. Провели дослідження на цю тему, але так і не вдалося з усією очевидністю довести або спростувати згубний вплив мобільного телефону на безпеку польотів. Необхідно визнати, що жодне льотне подія не пов'язана з мобільним телефоном.