Питний режим організму під час подорожей

Питний режим організму під час подорожей

Оптимальний питний режим організму під час подорожей повинен забезпечувати рівновагу водно-сольового балансу і підтримувати достатню працездатність людини.

Норма води, яка необхідна організму, залежить від багатьох факторів, основними з них є:

  • маса тіла;
  • підлогу;
  • вік;
  • фізична активність;
  • температура навколишнього середовища.

У нормальних умовах доросла людина в добу в середньому споживає до 400 мл на 10 кг своєї ваги. При недоліку надходження рідини в організм з'являється сухість у роті і спрага, відбувається зниження апетиту, зменшення потовиділення і підвищена стомлюваність. При надмірному споживанні води, яке може відбуватися при порушенні терморегуляції в умовах жаркого клімату, спостерігається запаморочення, слабкість, може бути приступи нудоти і блювоти.

Підтримка оптимального водно-сольового балансу в організмі безпосередньо залежить від нашого раціону харчування. Разом з їжею в наш організм надходить певна кількість води і мінеральних солей, саме вони і визначають здатність організму утримувати воду в тканинах, а також визначають додаткову потребу води для організму. Багато лікарів поряд із загальним медичним лікуванням рекомендують дотримання дієтичного режиму харчування. Тому практично всі оздоровчі установи передбачають в основі свого харчування різні дієти, здатні нормалізувати водно-сольовий баланс в організмі людини. Крім цього санаторії Західної України спеціалізуються на використанні в комплексі своїх лікувальних заходів оздоровлення за допомогою мінеральних джерел, які також допомагають в нормалізації водно-сольового обміну. Санаторій «Моршинський» є одним з таких яскравих прикладів. На території здравниці знаходиться три мінеральних джерела, які користуються популярністю туристів вже багато десятиліть.

Для любителів походів на далекі відстані також необхідно знати, що їжа, збагачена мінеральними солями, і білкова сприяють збільшенню потреби організму в питній воді. Взагалі в період походу небажано надмірне вживання рідини або повністю від неї відмовлятися, тому що це дуже сильно позначається на загальному самопочутті і призводить до підвищеної стомлюваності. У нескладних туристичних походах (без сходжень) туристам рекомендується обмежене вживання рідини за сніданком і рясне до втамування спраги за вечерею. Це становить приблизно 500 - 700 мл рідини на одну людину. У період малих привалів воду необхідно пити маленькими порціями (100 - 150 мл.) Невеликими ковтками, це сприятиме найбільш оптимальному режиму терморегуляції в організмі людини.

Алушта є великим туристичним центром, в якому перетинаються основні туристичні маршрути Кримського півострова. Для любителів туризму тут справжній рай, помірно вологий клімат і безліч сонячних днів дозволяють відпочивати в цьому регіоні більшу частину днів у році. Пансіонати Алушти, такі як ЛОЦ "Демерджі" готові надати для приїжджих свої комфортабельні номери і повний пансіон.

Також заслуговує на увагу туристів і Судак - досить таки відомий курорт на Кримському півострові. Це місто славиться теплим морем, вічними ялівцями і атмосферою свят і розваг. Відпочинок в Судаку наповнить вас життєвою енергією, здивує вас своїми пейзажами, скельними ландшафтами і подарує масу теплих і приємних спогадів.