Четвер, 10 грудня 2015 01:17

Полоннарува, Канді

Полоннарува, Канді

У списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять історичні та природні пам'ятки з усього світу, які вважаються «спадщиною людства», яке ми повинні передати своїм нащадкам.

Для туристичних визначних пам'яток потрапити в цей список все одно що отримати «знак якості» - новий статус гарантує інтерес усього світу, кошти на охорону і відновлення. У сенсі складання списку обов'язкових місць для огляду, вибору ЮНЕСКО майже завжди можна довіряти.

Другий з так званого ланкийского «трикутника стародавніх міст», це місто стало наступником Анурадхапури в якості столиці Шрі-Ланки після навали тамілів в 993 році. Через сто років чергового ланкійському королю Віджабаяху I вдалося звільнити острів від південноіндійських загарбників. Його правління увійшло в історію як «золотий вік» Цейлону.

У новій столиці були збудовані храми, монастирі і палаци, чиї руїни можна зараз побачити завдяки старанням археологів. У поєднанні з штучними каналами, ставками і басейнами ці потопають у зелені руїни виглядають дуже мальовничо. Зараз місто розділене на дві частини - стародавню «музейну» частину з руїнами храмів і монастирів і сучасну "живу", яка надає мандрівникам і стіл, і будинок. Стара Полоннарува цілком є ​​пам'яткою всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Головна визначна пам'ятка Полоннаруви і одна з найважливіших буддійських святинь усієї Шрі-Ланки - Гал Віхар, «Кам'яний Храм». У скелі з цільного шматка граніту висічені чотири велетенських статуї Будди, що зображують його в різних позах. Датуються ці зображення XII століттям.