Середа, 09 грудня 2015 23:19

Сігірія

Сігірія

У списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять історичні та природні пам'ятки з усього світу, які вважаються «спадщиною людства», яке ми повинні передати своїм нащадкам.

Для туристичних визначних пам'яток потрапити в цей список все одно що отримати «знак якості» - новий статус гарантує інтерес усього світу, кошти на охорону і відновлення. У сенсі складання списку обов'язкових місць для огляду, вибору ЮНЕСКО майже завжди можна довіряти.

Дивовижне місто на скелі був побудований в V столітті опальним королем Шрі-Ланки Касапа. Він побоювався переслідувань брата за вбивство батька і не придумав нічого оригінальніше, як перенести свій двір і столицю королівства на неприступну, обривається з усіх боків у прірву скелю Сігірія висотою 400 метрів.

На вершині скелі була побудована укріплена цитадель, до якої знизу вели сходи, видовбана в камені між лапами і зубами величезних розмірів кам'яного лева. За свідченнями мандрівників, фасад королівського палацу Касап був повністю облицьований дорогоцінними каменями.

За іншою версією, Сігірія ніколи не була палацом Касап, а знайдені в середині XIX століття англійським мисливцем на вершині скелі руїни належали древньому буддійському монастирю.

Зараз від палацу залишилися досить значні руїни з барвистими фресками і химерними барельєфами.

З вершини скелі відкривається вид на колишні володіння Касап - ставки з фонтанами і залишки багатьох садів.