Середа, 09 грудня 2015 21:55

Галле

Галле

У списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять історичні та природні пам'ятки з усього світу, які вважаються «спадщиною людства», яке ми повинні передати своїм нащадкам.

Для туристичних визначних пам'яток потрапити в цей список все одно що отримати «знак якості» - новий статус гарантує інтерес усього світу, кошти на охорону і відновлення. У сенсі складання списку обов'язкових місць для огляду, вибору ЮНЕСКО майже завжди можна довіряти.

Місто-порт, столиця Південної провінції Шрі-Ланки, Галле за легендою - стародавній Таршиш, з якого цар Соломон вивозив для своєї скарбниці слонову кістку і самоцвіти. Голландці дали місту нове ім'я і нове життя, побудувавши грандіозний форт, включений в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Гранітна фортеця з маяком і дванадцятьма бастіонами захищала вхід в гавань і служила укриттям для жителів міста на випадок нападу ворога з моря. У форті і зараз можна відчути себе жителем голландської колоніальної села XVII століття.

На території форту знаходиться ще одна цікава споруда - це Новий Східний Готель, найстаріший зі збережених заїжджих дворів у всій Азії. Побудоване в 1684 році будівлю спочатку призначалося для голландського губернатора, але незабаром стало виконувати роль готелі для високопоставлених гостей Цейлону.

Новий Східний Готель працює і тепер, і його постояльцем може стати будь-який бажаючий.