Четвер, 10 грудня 2015 00:27

Далада Малігава, Канді

Далада Малігава, Канді

У цьому храмі зберігається єдина дійшла до наших часів матеріальна частина тіла Будди, а саме його зуб. Згідно з легендою, його вихопив з похоронного багаття один з учнів Будди, а в 311 році реліквія була таємно вивезена з неспокійною в той час Індії в волоссі індійської принцеси.

Зуб Будди здавна швидко став символом незалежності Шрі-Ланки і досі багато хто вважає, що столицею Шрі-Ланки має право називатися тільки місто- «охоронець» Священного Зуба Будди. Спочатку зуб зберігали в Анурадхапуре, потім в Полоннаруве, а на початку XVIII століття привезли в Канді.

Зуб ніколи не був доступний для огляду простим смертним. За часів монархії в Храм Зуба Будди мали доступ тільки священики і члени королівської сім'ї, тепер же храм відкритий для загального огляду, але максимум, що ви зможете побачити - багато прикрашену скарбницю.

Сам зуб лежить в семи вкладених один в іншій скриньках, які виносять на загальний огляд щорічно в серпневе повний місяць. У цей час у Канді влаштовується грандіозний барвистий фестиваль - Есала Перахера. Стоматологічну реліквію правда все одно живцем нікому не показують, а 10 днів носять на спині найбільшого і заслуженого храмового слона скарбницю.

Достовірність історії з зубом ланкійців забуття мало, головне у всій цій історії - ще один привід для барвистого і веселого свята.