Особливості кримського клімату

Особливості кримського клімату

Кожне місце за своїм унікально. Архітектурою, традицією і кліматом. Ось клімат у Криму взагалі рідкісної унікальності. Там поєднуються цілих три типи. Наприклад, у рівнинній частині він м'який степовий. У гірській області він вже широколистяно лісовий. А на Південному березі вже розташувався середземноморський клімат сухих лісів і чагарників.

Можна сказати, що Крим - це маленька копія планети. Безліч погодних та природних явищ можна тут спостерігати.

Клімат степового Криму дуже суворий. Спалена степ з чахлими травинками покрита тріщинами. Гарячий вітер обпікає її. Взагалі в степовій частині Криму клімат м'який степовий. Це означає, що влітку температура опівдні танцює біля позначки +24. У аномальні роки може підвищуватися до +41 в тіні. Зима ж не така сувора. Рідко коли в січні-лютому температура опускається нижче -20.

А причина смутності пейзажу криється в тому, що опадів тут дуже мало. Не більше 480 мм на рік. До того ж дощі рідкісні і швидкі. Волога просто не встигає всмоктатися в землю. Сніг тут рідкісний гість.

У гірському Криму вже веселіше. Піднімаєтеся на 500 метрів і попадається в середню смугу. Фактично це клімат Києва, Чернігова. Тільки кілька суші і комфортніше. Але і тут дощів мало. Однак якщо в степу ллє як з відра, то в горах стоїть водяний пил. Але якщо вона виросте у зливу, то забирайте ноги, тому що утворюється грязьовий потік, який змітає все на своєму шляху. Швидкість такого грязекаменной потоку, де перемішалося все - камені, глина, дерева, сміття, може досягати 120 км / год. А враховуючи, що потік йде тільки по прямій, він стає великою небезпекою.

Проте в горах не так спекотно, тому тут були побудовані пансіонати Ялти. У липні в тіні дерев температура рідко доходить до +27. Так, буває всяке, але у випадку спеки все одно залишається м'який вітер, продуває долини. Вранці він приносить прохолоду з моря, а вночі - з гір.

Малосніжна характерна і для гір. Але якщо сніг все-таки трапиться, то видовище буде просто чудовим.

Вважається, що день ясний, коли хмар немає взагалі або їх до 20% небосхилу. За рік у степах, наприклад, на Керченському півострові або на Південному березі буває 65-73 ясних дня. А ось саме сонячне місце - це Судак, де за рік випадає більше 90 сонячних днів. Тому можна спокійно брати путівки в пансіонати Судака. Так само дуже мало в Судаку похмурих днів - не більше 84. А ось Керч у цьому плані підкачала. Тут похмуро буває 212-128 днів у році.

У Криму трапляються і грози. Вони нетривалі. У горах буває до 30 днів з грозою. У степу до 25. А на узбережжі Чорного та Азовського морів - приблизно 20. У грозу не можна купатися. Солона вода прекрасно проводить електрику. А якщо Ви в човні, то швидко гребіть до найближчого берега. Блискавку приверне Вашу стирчить суденце.

Бувають і тумани. Це скупчення в нижньому шарі повітря водяних крапель. Через них важко розглянути щось. Для узбережжя Чорного моря характерні тумани випаровування. Тобто на поверхню моря нашаровується сухе повітря з берега. Це відбувається взимку при північно-західному вітрі.

Навесні буває туман охолодження. На місцевому жаргоні він називається зміїним туманом. На море натекает з берега тепле повітря, і утворюється тонка смужка, яка зміїться уздовж берега.

Але найголовніша причина, чому люди збираються до Криму, чому студіюють списки кращих пансіонатів Євпаторії та пакують валізи - це море. Чорне море холодніше. Температура може коливатися від 11,9 до 14,4 в літні місяці. Більш висока температура буває на узбережжі від Севастополя і прямо до Судака. Північне узбережжя і береги Керченського півострова холодні - від 11,9 до 12,9. Найтепліше в Азовському морі. Воно досить дрібне, щоб повністю прогрітися. Температура води піднімається до +24.

За гіркість вода Чорного моря поступається середземноморської. Тому вважається більш гарною. А Азовське море взагалі майже прісне. Так що вперед, на Кримські берега.