5 найбільш незвичайних озер світу

5 найбільш незвичайних озер світу
Про ці озерах складають легенди, сюди приходять за зціленням, в їх водах шукають скарби, за ним пересуваються на самих хитромудрих посудинах. Ми вибрали п'ять найбільш незвичайних озер, куди можна легко дістатися під час літньої відпустки.

Озеро Лох-Несс Шотландія, Великобританія

Лох-Несс, можливо, всього лише другий за величиною озеро в Шотландії, але вже точно перша за популярністю. Поряд з віскі, замками і килтами легенда про милого чудовисько Нессі - одна з головних статей «туристичного експорту». Довге озеро, ніби ділить гірський край навпіл, красиво в будь-якій точці, а для цікавих шукачів Нессі відкрито спеціальний виставковий центр. Він розташовується в будівлі колишнього рибальського готелю, в який два рази за його історію - в 1916 і 1933 роках - вдавалися бліді як смерть люди, зустрівши того-самого-монстра.

Озеро Хевіз Балатон, Угорщина

«Молоді люди! Чи не приставайте до дівчат, які вийшли з купальні. Вони можуть виявитися вашими бабусями », - так жартують на Хевізе. Це найбільший у світі геотермальний водойму природного походження. По суті, це колодязь-воронка з мінеральною водою, утворений в результаті виверження вулкана. На дні його б'ють і змішуються два ключа з холодною (20 С) і гарячої (42 С) водою. Купання в цілющому озері допомагає лікувати суглоби, причому ефект від цих процедур довгограючий.

Озеро Тонлесап Сиемреап, Камбоджа

Безрозмірний Тонлесап іноді називають камбоджійським Байкалом - це найбільше озеро Південно-Східної Азії, тут ловиться найкраща риба у всій Камбоджі, кхмери також здавна поклоняються йому, як буряти - "сибірському морю". Але туристи їздять сюди не милуватися озером, а дивуватися життя його мешканців. Недалеко від Сиемреапа по озеру дрейфує кілька водоплавних сіл, більше всього на світі схожі на застарілі декорації до фантастичного бойовика «Водний світ» з Кевіном Костнером. Незрозуміло чого тут більше - екзотики або убогості. Живуть тут рибалки десятиліттями не сходять на берег. Відчалює в школу в старих коритах діти. Плавучі свинарники, церкви і закутки для гри у футбол справляють незабутнє враження.

Озеро Вагітній Діви Лангкаві, Малайзія

Навколо Лангкаві знаходиться безліч інших острівців. У центрі одного з них, Пулау Даянг Бунтінг, знаходиться мальовниче блакитне озеро, оточене скелями і потопає в зелені незайманих джунглів. Озеро цілком придатне для купання, правда, згідно з місцевою легендою, в його водах живе гігантський білий крокодил. Інша легенда свідчить, що одна бездітна пара, впродовж 19 років безуспішно намагалася зачати дитину, нарешті виконала свою мрію після ковтка води з озера. Тепер Озеро Вагітній Діви стало справжнім місцем паломництва для малайських сімейних пар, які бажають народити дитину.

Озеро Вулісмені Агіос-Ніколаос, Греція

Колись прісноводне, а нині поєднане з морем, це майже ідеально кругле озеро оточене міфами і легендами. Якщо вірити їм, в Вулісмені плескалися Афіна з Артемідою, а простим смертним це недоступно, оскільки озеро не має дна. Частка істини в цьому є: глибина в центрі озера 64 метри, що непропорційно, враховуючи його діаметр в 137 метрів. На дні озера - справжнє кладовище німецької зброї, скинутого туди місцевими жителями після відходу фашистів з Криту. Зараз із заходу Вулісмені примикає до скель, а його східний берег, зайнятий кафе, - центр вечірнього життя Агіос-Ніколаос.