11 місць, де можна перечекати кінець світу

11 місць, де можна перечекати кінець світу

Сховатися в кроні гігантської секвої або спуститися в найглибшу печеру? Сховатися в катакомбах Парижа або забарикадуватися в бункері Сталіна? Втекти на острів Врангеля або замкнутися в неприступній башті? Allbooking.com.ua пропонує список надійних місць, в яких можна перечекати кінець світу.

Морські форти Манселла Великобританія

Якщо під час апокаліпсису на нашу планету злетяться полчища інопланетян, сховатися від них можна в одній з покинутих зенітних веж в гирлі Темзи. Ці споруди були побудовані під час Другої світової війни і призначалися для перехоплювання ворожих літаків. Дивні вежі більше скидаються на космічних прибульців з «Війни світів», ніж на фортеці. Загалом, всередині них можна зійти «за свого». Запасні варіанти: баштам За Нагар у В'єтнамі стукнуло більше тисячі років, і ніщо не здатне потривожити їх спокій; вежа Товста Маргарита в Талліні виглядає так переконливо, що за її стінами можна пережити «хоч потоп».

Катакомби Парижа Париж, Франція

Служили спочатку каменоломнями, потім кладовищем, Катакомби Парижа сьогодні - надійний притулок для тих, хто хоче сховатися від лих «верхнього світу». І якщо ви всерйоз побоюєтеся наслідків Апокаліпсису, але спокійно ставитеся до нагромадження кісток навколо - це місце точно для вас. Запасні варіанти: Катакомби капуцинів в Палермо - в них, якщо кінець світу і правда настане, є шанс дійти до нащадків у вигляді мумії; Катакомби Сан-Джованні в Сіракузах - якщо ви не злякаєтеся тутешніх коридорів і привидів, то кінець світу вам буде дрібницею.

Секвойя Гіперіон США

Спробувати вижити під час кінця світу можна, швидко видершись на потужний стовбур найвищого дерева в світі під гордим ім'ям Гіперіон. 800-річна секвойя росте в національному парку Редвуд в Сполучених Штатах. Її висота - 115 метрів. Вчені стверджують, що якби не підступний дятел, який продовбав верхівку гіганта, дерево могло вирости ще більше. Запасні варіанти: сховатися можна за величезними стовбурами баобабів (товщина деяких досягає 20 метрів у діаметрі!), Що ростуть на берегах озера Ньяса в Мозамбіку, або в листі дерева Тулі в Мексиці - обхопити його можуть три десятки взялися за руки людей.

Пік Бюгараш Франція

За версією фанатиків і ясновидців, Бюгараш є єдиним безпечним місцем, де можна сховатися під час кінця світу. У 70-х у цієї гори в Східних Піренеях тусувалися хіпі, а останнім часом мальовнича вершина користується шаленою популярністю у туристів і журналістів. Запасні варіанти: Пік Адама - згідно з легендою, саме на цій вершині залишив свій слід вигнаний з раю Адам. А раптом перед кінцем світу це вдасться і вам? Гора Фудзіяма - ідеальне місце для філософських роздумів про тлінність всього сущого, і ... для зустрічі світанку 22 грудня.

Бункер Сталіна Самара, Росія

З усіх бомбосховищ, побудованих у Велику Вітчизняну війну, бункер Сталіна в Самарі - найграндіозніший. Його глибина - 37 метрів, а це висота 12-поверхового будинку. Тим, хто беззастережно вірить прогнозам майя і шукає надійне укриття на 21 грудня, краще місця не знайти. Запасні варіанти: бункер Гітлера, нехай не такий глибокий і надійний, зате розгалужений і з безліччю входів і виходів - відмінна альтернатива сталінському; Бункер часів холодної війни - потрапивши туди, можна весело провести час і навіть забути про кінець світу, роздивляючись артефакти не такий вже давньої епохи.

Руїни Тель-Мегіддо Хайфа, Ізраїль

Саме тут, у Тель-Мегіддо, або Армагеддона (грецька транслітерація іврітського назви пагорба), згідно книзі одкровень Іоанна Богослова має відбутися остання битва добра зі злом в кінці часів. І хто знає, може 21 грудня тут і правда зійдуться Світле і Темне воїнства. А ви приєднається до тих, хто вам ближче по духу. Запасні варіанти: руїни Ефеса - перед кінцем світу саме час опинитися в місці, колись вважався одним з семи його головних чудес. Помпеї - для жителів цього міста кінець світу настав у 79 році нашої ери, ось чому тут будь панікер стає пофігістом.

Фортеця Ловренац Дубровник, Хорватія

Бути затворником - не так вже весело, але бути затворником в одній з найпотужніших фортець у світі під час бурхливого апокаліпсису - не найгірший варіант. Творці фортеці Ловренац хотіли, щоб вона захищала Дубровник від усіх наявних ворогів. З цієї причини товщина стін споруди становить від 4 до 12 метрів. Запасні варіанти: ідеально круглий форт Сан-Марсело в Бразилії розташований на невеликому острові в Бухті всіх святих, і до нього складно дістатися без сторонньої допомоги; неприступна фортеця Ла-Фуерса на Кубі до сих підтримується в робочому стані. На всякий випадок.

Острів Врангеля Росія

Останній льодовиковий період обійшов острів Врангеля стороною, тому є шанс, що під час раптової природної катастрофи тутешні моржі, білі ведмеді і карликові верби залишаться цілими і неушкодженими. І ви разом з ними за компанію. Острів загублений в Північному Льодовитому океані, з 2004 року перебуває під охороною ЮНЕСКО. Запасні варіанти: острів Пасхи - найвіддаленіший від великого материка ділянка суші в Тихому океані, або острів Пемба в Танзанії, на якому живуть народні цілителі і шамани.

Сенот Сім ротів Канкун, Мексика

Сім ротів - це система підземних загадкових печер-колодязів, в яких можна сховатися, якщо надіти акваланг. Індіанці майя вважали ці колодязі священними і використовували для жертвоприношень. Кажуть, там живуть душі древніх тольтеків, але, як не вдивляйся у воду, нічого крім зграй риб не розгледіти. Запасні варіанти: блакитна дірка Діна на Багамах - найглибша у світі підводний вертикальна печера (200 метрів); печера Ель-Дуду в Домінікані, в яку, збігаючи від зомбі / вампірів / прибульців / інших гадів, можна пірнути, проплисти по тунелю і виринути зовсім в іншому місці.

Печери Каппадокії Каппадокія, Туреччина

Каппадокія знаменита своїми місячними пейзажами і химерними грибообразной спорудами. В її підземних містах ховалися від гонінь перші християни. При бажанні в них можете сховатися і ви. Причому з максимальним комфортом: багато печери переобладнані в готелі, в яких зустріти кінець світу буде набагато приємніше, ніж, наприклад, в сирих катакомбах. Запасні варіанти: Печери Бату в Малайзії - їх вік 400 мільйонів років, і вони точно переживуть ще один кінець світу; Печера Фун-фун в Домінікані - одна з найглибших у світі. Там точно ніхто і ніщо вас не дістане.

Собор Сан-Джованні Баттіста Турин, Італія

Тут зберігається знаменита на весь світ Туринська плащаниця. Саме в неї, за легендою, загортали тіло померлого Христа. Як відомо, він потім воскрес. Приємна алегорія в момент душевного сум'яття, чи не так? Тим більше що навколо будуть інші, хто думає так само. Запасні варіанти: Кельнський собор - вже якщо він уцілів під час бомбардувань Другої Світової, то напевно вціліє і під час кінця світу. Собор Паризької Богоматері - в ньому відчуваєш себе настільки захищеним, що будь-які лиха та катаклізми здаються справжньою нісенітницею.