10 найцікавіших національних парків Африки

10 найцікавіших національних парків Африки

Там можна побачити жирафів і птахів марабу, зустріти членів «великої п'ятірки» - левів, слонів, носорогів, леопардів і буйволів, сфотографувати рідкісних гірських горил і виявити шестиметрових крокодилів. Allbooking.com.ua розповідає про найвідоміших національних парках в Танзанії, Кенії, ПАР та інших країнах Африки.

 

Серенгеті Танзанія

Це найстаріший, найбільший і найвідоміший з усіх національних парків Танзанії, який знаходиться поруч з озером Вікторія. Він прославився регулярним масовим переміщенням тварин з посушливих районів у більш вологі: щороку тисячі зебр, антилоп гну і газелей долають сотні кілометрів Серенгеті в пошуках соковитої трави і води. Ось де на практиці можна переконатися в дії закону природного відбору: травоїдних і парнокопитних на кожному кроці підстерігають зубасті крокодили, кошлаті леви і кровожерливі гепарди. І виживають в цій сутичці тільки найсильніші і швидкі. Про інші визначні пам'ятки країни читайте в путівнику по Танзанії.

Непрохідний ліс Бвінді Уганда

В цей парк їдуть, щоб побачити рідкісних гірських горил, яких на землі залишилося близько 880 особин (за даними на 2012 рік). Саме з цієї причини «непрохідний ліс Бвінді» є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Насправді, назва «непрохідний ліс» підходить не для всієї території парку. У парку проводяться пішохідні одноденні трекінгові походи, осилити які в змозі навіть активні пенсіонери. Під час цих походів можна побачити різноманітних приматів, сотні птахів, і, звичайно, гірських горил. Правда, при знайомстві з цими тваринами слід неухильно дотримуватися вимог гіда і не сходити зі стежки. Про інші визначні пам'ятки країни читайте в путівнику по Уганді.

Амбоселі Момбаса, Кенія

Парк Амбоселі вважається одним з найстаріших в Кенії і другим за популярністю після Масаї Мара. Сюди приїжджають насамперед за тим, щоб побачити засніжену вершину знаменитої Кіліманджаро з слонами і жирафами, які пасуться на її фоні. Вершину гори добре видно вранці і ввечері, а вдень вона ховається в хмарах. По суті, Амбоселі - велике болото. Пейзаж від цього програє по мальовничості звичайної савані, але даний недолік з лишком компенсує насичений тваринний світ парку. У сухий сезон (червень-серпень) сюди стікається неймовірну кількість тварин. Тут легко можна побачити плямистих гієн, зебр, жирафів, левів і птахів марабу. Носорогів у парку немає - і це вважається його відмінною рисою. Про інші визначні пам'ятки країни читайте в путівнику по Кенії.

Парк Крюгера ПАР

Національний парк Крюгера - один з найбільших національних парків у світі і найстаріший в ПАР. По величезній території (два мільйони гектарів савани) вільно переміщаються дикі південноафриканські тварини (одних слонів - 13 тисяч), тут ростуть дві тисячі видів квітів і чагарників і мешкає більше 500 видів птахів і 100 видів рептилій. У парку Крюгера представлені всі члени «великої п'ятірки»: лев, слон, носоріг, леопард і буйвол - найсильніші і небезпечні представники африканської фауни. Врахуйте, що парк Крюгера, як і багато інші національні парки, закривається на заході, оскільки вночі без провідника на його території перебувати небезпечно. Про інші визначні пам'ятки країни читайте в путівнику по ПАР.

Тарангіре Танзанія

У посушливі сезони від річки Тарангіре залишається лише вузька смужка, але й вона - вода, а значить, навколо завжди буде повно тварин і птахів. Головні мешканці Тарангіре - величезні африканські слони, майже 300 особин! У який би час ви не приїхали сюди, їх завжди можна побачити. На болотах гніздиться величезна кількість птахів: великі дрохви, рогаті ворони, боягузливі страуси, різнокольорові папуги-нерозлучники і сірі шпаки. Хижаків теж вистачає при такій великій кількості травоїдних - леви, леопарди і гігантські пітони, яких не відразу розгледиш за плодами ковбасних дерев - Кігель. Парк Тарангіре також відомий своїми могутніми баобабами, великою популяцією мух цеце, яких по всій Африці труїли-труїли, а вони взяли і прижилися в танзанійських північних болотах. У парку дозволено полювання на диких звірів, і це приваблює сюди любителів постріляти. Про інші визначні пам'ятки країни читайте в путівнику по Танзанії.

Масаї Мара Момбаса, Кенія

Масаї Мара, самий знаменитий парк Кенії, славиться популяцією левів і річкою Мара, в якій мешкає величезна кількість бегемотів і крокодилів і через яку, гинучи сотнями, перебираються в дні Великої міграції в серпні антилопи-гну і зебри. Але й без сезонних мігрантів тут є на що подивитися. Адже Масаї Мара - це найкраще місце в Кенії для того, щоб спостерігати за левами, пофотографувати гепардів і побачити неосяжні стада буйволів. Крім цього, на території заповідника живе знамените плем'я масаїв. Про інші визначні пам'ятки країни читайте в путівнику по Кенії.

Парк Етоша Намібія

Величезний національний парк на північному заході Намібії розкинувся навколо солоного озера Етоша. У сухі сезони стада тварин стягуються сюди на водопій. Вдень з озера п'ють зебри і антилопи, а вночі видно, як до цілющої рідині підтягуються леви і носороги. Мешкають у парку Етоша і слони. Туристи ведуть спостереження за тваринами з наметових таборів. Всього на території парку чотири табори: Onkoshi, Okaukuejo, Halali і Namutoni, в кожному з яких можна зупинитися на ніч. Крім того, в національному парку, який порізаний безліччю доріг, дуже популярні автопрогулянка як на рейнджерскіх джипах, так і на своїх машинах. Про інші визначні пам'ятки країни читайте в путівнику по Намібії.

Тсаво Момбаса, Кенія

У цього парку недобра слава через кривавої історії про пару левів-людожерів. Коли в 1898 році йшло будівництво залізниці між Момбасой і Найробі, хижаки в цій місцевості протягом року розірвали 135 робітників (хоча, за експертними даними, реальна кількість жертв навряд чи перевищила 40 осіб). Левів, в підсумку, вдалося пристрелити, а за мотивами цієї драми був знятий фільм «Привид і Тьма» з Майклом Дугласом. Але з тих пір за місцевими левами (яких в парку немало) закріпилася слава людожерів. Крім левів у парку мешкає безліч гепардів, слонів (шкура яких від місцевих ґрунтів набуває червонуватого відтінку) і чорних носорогів. А на Мзімських джерелах є прозорий підводний бункер, з якого можна поспостерігати за крокодилами і бегемотами. Про інші визначні пам'ятки країни читайте в путівнику по Кенії.

Нечісар Ефіопія

Класична Африка з крокодилами і бегемотами - це тут, в національному парку Нечісар, на блакитному озері Чамо і сусідньому коричневому - Абай. Крокодили, за чутками, тут виростають до шести метрів у довжину. Також парку водяться зебри, газелі та гієни. А ближче до води - пелікани і фламінго. По озеру Чамо снують рибалки на плотиках, у порівнянні з якими індіанські пироги - верх інженерної думки. Як вони примудряються не перекинути на сміх пеліканам і на радість крокодилам - велика таємниця природи. На щастя, для відвідувачів парку передбачені звичайні катери. Плем'я Дорсі, що живе біля озера, живе у високих плетених хатинах, схожих на величезні мурашники. Про інші визначні пам'ятки країни читайте в путівнику по Ефіопії.

Нгоронгоро Танзанія

Цей величезний заповідник був заснований в середині XX століття. Його головний скарб - гігантський вулканічний кратер діаметром 20 кілометрів і глибиною понад 600 метрів. Вірніше, це кальдера - улоговина, що утворилася в результаті вибуху вулкана. На дні цієї кальдери росте трава і живуть 25 тисяч диких тварин - зебри, антилопи (гну, канна і конгоні), газелі, буйволи, бородавочники, леви, леопарди, гепарди і сервали. У болотистих місцях мешкають слони і гіпопотами, бабуїни і мавпи, на схилах - гірські козли і міні-антилопи дікдік. До речі, кратер Нгоронгоро - це одне з небагатьох місць в Африці, де можна побачити дуже рідкісна тварина - чорного носорога. А ще, кажуть, що саме тут зародилося життя на землі: в ущелині Олдувай був знайдений скелет найдавнішого людини, яка жила близько двох мільйонів років тому, а також інші не менш цінні археологічні та антропологічні експонати, які тепер зберігаються в музеї «Олдувай годжі »- прямо в ущелину. Про інші визначні пам'ятки країни читайте в путівнику по Танзанії.