Четвер, 10 грудня 2015 23:33

Печери Каппадокії, Каппадокія

Печери Каппадокії, Каппадокія

У списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять історичні та природні пам'ятки з усього світу, які вважаються «спадщиною людства», яке ми повинні передати своїм нащадкам.

Для туристичних визначних пам'яток потрапити в цей список все одно що отримати «знак якості» - новий статус гарантує інтерес усього світу, кошти на охорону і відновлення. У сенсі складання списку обов'язкових місць для огляду, вибору ЮНЕСКО майже завжди можна довіряти.

Знайомитися з Каппадокией найкраще на світанку з кошика повітряної кулі. Тільки так можна оцінити масштаби цієї території з місячними пейзажами, фаллическими стовпами і грибообразной спорудами.

Ранні християни вирубали в скелях і підземеллях Каппадокії цілі міста, в яких ховалися від переслідування ворогів. Огляд поселень - зручніше починати з парку Гереме - тут знаходиться «музей під відкритим небом», з кількома стародавніми церквами. А від денної спеки краще рятуватися в підземних містах. На території Каппадокії близько 40 підземних поселень, але тільки в 6 з них зараз пускають.

Найвідоміші - Kaймакли і Деринкую. Підземні міста опускаються на багато поверхів під землю, причому проживати в цих печерах могло до декількох десятків тисяч чоловік!

Автобус з Гйореме до Деринкую коштує 2 євро.

Політ на повітряній кулі над Каппадокией, вартість від 160 євро, старт на світанку в 6 ранку, наявність теплого одягу обов'язково. www.kapadokyaballoons.com/en/