Четвер, 10 грудня 2015 10:35

Площа Еміненю, Стамбул

Площа Еміненю, Стамбул

Площа Еміненю знаходиться біля підніжжя пагорба, де стоїть мечеть Йені, поруч з нею - вхід на Єгипетський базар. Тут же бухту Золотий ріг перетинає старовинний Галатський міст. З Еміненю відправляються пороми в різні куточки Стамбула і його околиць.

Біля Галатского моста знаходиться причал, від якого відходять прогулянкові човни. Стандартні тури тривають до 6 годин (з тригодинної зупинкою в рибальському селі). Маршрут - палац Долмабахче, Босфорську міст Ататюрка і міст султана Ахмеда, палац бейлербей, фортеця на Румелі Хісар, рибний ринок і ресторани в селі Сарийор. Останній пункт - тригодинна стоянка в селі Анадолу Каваї, де Чорне Море зустрічається з Босфором, і знаходяться руїни Генуезької фортеці. Вартість туру 10 євро.

Є більш короткі прогулянкові тури до 2 годин. А найекономніший варіант - переплисти на пасажирському поромі з європейською на азіатську сторону і повернутися назад.

А ще на пристані Еміненю знаходиться безліч жаровень, де готують рибу. Свіжозловлена, розібраний, запечена на грилі рибина укладається в розрізаний навпіл батон-екмек з салатним листом, коштує 2-3 євро. Там же продають мідії, фаршировані рисом. Перед вживанням необхідно видавити на них лимонний сік (половинка лимона додається). Вартість залежно від розміру мідії - від 25 центів.