П'ятниця, 11 грудня 2015 14:28

Гйореме, Каппадокія

Гйореме, Каппадокія

Невелике містечко Гереме - туристична столиця Каппадокії. Знаходиться він в одній з місцевих мальовничих долин, і половина його будинків вирита в скелях. Важко сказати, чого тут більше - власне будинків городян, або приватних невеликих готелів і готелів. Багато хто з них теж знаходяться в печерах.

На початку нашої ери Гйореме, як і вся Каппадокія, був центром поширення християнства. З тих пір тут залишилося безліч стародавніх печерних церков, частина з яких належить Музею під відкритим небом Гереме (Göreme open air museum) що в одному кілометрі від міста. У 1984 вся зона музею була визнана об'єктом Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.

Це, мабуть, найбільш відвідуване місце в Каппадокії, куди «косяками» їдуть організовані автобусні екскурсії зі середземноморських курортів. Тому, щоб не штовхатися з дорогими співвітчизниками ліктями, краще відправитися в музей з ранку раніше.

Музей Гереме - це невелика закрита долина, в скелях якої видовбано безліч храмів і каплиць. У деяких з них до цих пір збереглися дивовижні стародавні фрески.