Четвер, 10 грудня 2015 11:09

Парк Гюльхане, Стамбул

Парк Гюльхане, Стамбул

У списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять історичні та природні пам'ятки з усього світу, які вважаються «спадщиною людства», яке ми повинні передати своїм нащадкам.

Для туристичних визначних пам'яток потрапити в цей список все одно що отримати «знак якості» - новий статус гарантує інтерес усього світу, кошти на охорону і відновлення. У сенсі складання списку обов'язкових місць для огляду, вибору ЮНЕСКО майже завжди можна довіряти.

Нинішній парк Гюльхане (gülhane - двір троянд) в Османську епоху був однією з частин величезного саду при палаці Топкапи. Тоді в ньому крім великої кількості троянд знаходилися ще й різні палацові павільйони, зниклі у вогні пожежі в 1863 році. В кінці XIX століття парк став доступний для всіх городян.

Довгий час за ним не було належного догляду. Тому в 2001 році він був закритий на генеральну реконструкцію, яка тривала два роки. Ландшафтні архітектори та садівники «чаклували» і над грунтом, і над плануванням. Розташований на пологому схилі, парк сьогодні являє собою затишне місце з лавками, чудовими платановими алеями, фонтаном, пішохідними містками.