Четвер, 10 грудня 2015 09:28

Памуккале, Стамбул

Памуккале, Стамбул

В це місто, відомий в давнину як Ієраполя, люди прагнули ще з часів Римської імперії. Їдуть і зараз - щоб побачити диво природи - білосніжні мінеральні пагорби, утворені водою з солями кальцію. По схилу пагорбів Памуккале йдуть травертини (з італійської - ступені) - природні ванні, заповнені мінеральною водою. Серед римських аристократів і олігархів вважалося престижним «скататися на води» античного курорту. Руїни римського СПА з уламками мармурових колон називають «басейном Клеопатри», і до нього тягнуться вервечки стражденних, які сподіваються на зцілення від алергії, дерматиту, псоріазу, циститу, радикуліту і ревматизму всього за 13 євро (за сеанс).

До кінця 80-х років прямо на травертину стояли готелі, але потім їх знесли. По розвалинах вулиць древнього міста можна прогулятися і навіть забратися в античний театр або в місто Мертвих - некрополь Іераполіса вважається найбільшим на території Туреччини.

Практично у всіх готелях міста є басейни з теплою термальною водою (35 градусів). А на травертини є два входи - північний і південний. Від північного йти 2.5 кілометра, ближче заходити з південного.