Четвер, 10 грудня 2015 12:33

Єгипетський обеліск, Стамбул

Єгипетський обеліск, Стамбул

Цей обеліск спочатку встановив в Єгипті в XVI столітті до н.е. фараон Тутмос III. Він виконаний з червоного граніту і висота його раніше становила 30 метрів. На кожній з чотирьох його сторін розповідається про перемоги фараона Тутмоса III в битві на берегах річки Євфрат в 1450 році до н.е.

Через століття римський імператор Констанцій II перевіз обеліск по Нілу до Олександрії, де і встановив на честь 20-річчя свого правління в 357 році. Однак на цьому подорож обеліска не закінчилося. Він простояв в Олександрії до 390 року, а потім був перевезений до Константинополя (нинішній Стамбул) останнім імператором єдиної Римської імперії Феодосієм I.

В результаті численних транспортувань, демонтажу і повторних установок підставу обеліска постраждало, і сьогодні висота його становить лише 25,5 метрів.

На барельєфі мармурового постаменту можна побачити зображення Феодосія I, який простягає вінець перемоги переможцю в гонках на колісницях. Його оточують глядачі, музиканти і танцюристи. Ще один сюжет присвячений установці самого обеліска на площі Іподрому.