Понеділок, 21 грудня 2015 10:14

Єгипетські піраміди, Каїр

Єгипетські піраміди, Каїр

 У списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять історичні та природні пам'ятки з усього світу, які вважаються «спадщиною людства», яке ми повинні передати своїм нащадкам.

Для туристичних визначних пам'яток потрапити в цей список все одно що отримати «знак якості» - новий статус гарантує інтерес усього світу, кошти на охорону і відновлення. У сенсі складання списку обов'язкових місць для огляду, вибору ЮНЕСКО майже завжди можна довіряти.

Столиця імперії фараонів древнє місто Мемфіс знаходилося значно південніше Каїра. Але за останні століття Каїр настільки виріс, що впритул підійшов до північного кладовища Мемфіса в містечку Гіза. Тому, якщо ви зібрались в Єгипет на відпочинок, варто відправитись, туди, де знаходяться загадкові єгипетські піраміди, що не дають спокою історикам, археологам, а також уфологам, які вважають, що без інопланетян тут не обійшлося.

Атмосфера біля єгипетських пірамід нагадує атмосферу метро з дикою тиснявою, лайкою, великою кількістю охоронців порядку, жебраками і продавцями малоцінних предметів. Це з боку міста, а якщо проникнути в долину пірамід з боку пустелі (для цього доведеться найняти верблюда або проробити неабиякий гак пішки в обхід всіх зборів) то можна по-справжньому оцінити велич кам'яних колосів.

Відвідати музей зі знайденою в похованні гігантським «сонячним» човном варто, він дійсно вражає. А ось екскурсія всередину піраміди Хеопса - задоволення для любителів. За відчуттями схоже на прогулянку по висохлому каналізаційному колектору. Зрідка усередині піраміди можна зустріти медитуючих і співаючих мантри езотериків, - кажуть, тут якась особлива вібрація.

Дістатися до Гізи можна на автобусах, що йдуть від площі Тахрір (тобто «Свободи») по Тарік аль-Харам (перекладається як «Дорога до Забороненого»). По-арабськи «Харам» - означає «заборона», звідси походять слова «гарем» і «храм». У давнину піраміди Гізи вважалися забороненими для відвідування, а охороняли їх службово-сторожові бабуїни.

Далі на південь знаходиться село Саккара (30 км від Каїра) із ступінчастою пірамідою, ще кілька пірамід в окрузі закриті для туристів (але відкриваються за бакшиш). Навіть якщо ви розмістились на відпочинок в Хургаді, не полінуйтесь та відвідайте Дахшур (26 км від Каїра) з його Ламаною, Рожевою та іншими пірамідами.