Неділя, 27 грудня 2015 19:10

Сімі, Острів Родос

Сімі, Острів Родос

Коли пором підпливає до гавані острова Сімі, здалеку здається, ніби хтось пролив на місто акварельні фарби. Кольорові будиночки хаотично розсипані по схилах, а між ними можна розгледіти круті вулиці-сходів. Автотранспорт тут рідкість.

Північна частина острова - це, насамперед, тутешня столиця - містечко Ано-Сімі. Він поділений на нижню частину - у гавані - і верхню, куди можна піднятися по величезній сходах Калістрата в 350 ступенів. Цей неприступний підйом обіцяє довголіття і чудовий вид на бухту і море. Хоча бажаючих здійснити сходження не так багато. Більшість віддає перевагу довгого життя тутешні таверни, які славляться виловленими на очах у відвідувачів креветками. Шеф-кухарі ловлять морських жителів сачками із спеціальних акваріумів і тут же кидають у киплячу воду, після чого подають на блюді з лимонним соком. Свіже - тільки сирі.

Південну сторону острова, де височіють стіни монастиря Панормітіс, облюбували численні закохані парочки. Існує повір'я, якщо в монастирі біля ікони Архангела Михаїла залишити фотографію, то любов буде до труни. Таких знімків, дарів і дрібничок тут вже накопичилася величезна кількість.

Як дістатися: з порту Мандраки міста Родос щодня ходить паром. Час в дорозі: 2 години.