Понеділок, 14 грудня 2015 05:17

Паста Пойнт, Мале

Паста Пойнт, Мале

Це, мабуть, найкращий серферські спот на Мальдівах, який ще в 70-х роках відкрив австралієць Тоні Хінд. Серфер опинився на крихітному острівці Чайя (Chaaya Island), подивувався тутешнім хвилях, після чого одружився на місцевій аборигенці, відкрив свою справу і залишився на островах назавжди.

Деревенька Тарі давно перетворилася на великий резорт під назвою Chaaya Island Dhonveli. Катаються тут в основному гості готелю, хоча «вхід» відкритий для всіх, хто дізнався про лихі місцеві хвилі. Головне, мати на увазі, що через невеликого розміру острівця перебувати на ньому може обмежена кількість людей, тому про відвідування варто домовлятися заздалегідь через компанію Atoll Travel.

Сезон серфінгу на Мальдівах знаходиться в протифазі з традиційним курортним. «Пляжні» туристи і дайвери їдуть на атоли взимку, з листопада по квітень, коли тут спокійне море і немає дощів. А влітку, з травня по жовтень, сильні вітри приносять до берегів Мальдів високі хвилі, за якими і полюють серфери. Важливо знати, що місцеві хвилі годяться тільки для впевнено стоять на дошці серферів і професіоналів. Новачкам кататися тут небезпечно через велику кількість гострих коралових рифів. До того ж, на Мальдівах поки немає жодної школи, де можуть допомогти встати на серф.

Серфінг на в цій країні має ряд особливостей. По-перше, узбережжя багатьох островів-курортів разом з їх хвилями закриті для сторонніх, і кататися тут мають право тільки постояльці готелів. Це стосується, наприклад, серф-спотів «Lohis» у готелю Adaaran Select Hudhuranfushi або «Macaroni Bowl» у Tari Village Hotel. Є і зовсім екзотичні споти кшталт «Jail Break» прямо на узбережжі острова-в'язниці. Друга особливість мальдівського серфінгу - це проблеми з переміщенням з одного споту на інший. Фактично, це можна зробити тільки на човні, так як сильні течії в протоках між островами не дають переплисти їх самостійно.