Четвер, 10 грудня 2015 09:11

Палац Топкапи, Стамбул

Палац Топкапи, Стамбул

Головний палац Османської імперії знаходиться відразу за Айя Софією. Палац включає в себе чотири двору. У перший веде головний вхід, тут стоять квиткові каси і на фундаменті древнього храму Афродіти побудована трохи більше молода (вік 1700 років) церква Святої Ірини.

Вхід в другій двір через Ворота Привітання. Гарем знаходиться зліва. Тут жили дружини, євнухи, наложниці і мати султана - господиня цієї частини палацу.

У третій двір ведуть Ворота Щастя. На вході стоїть маленький павільйон - зал аудієнцій, де під шум фонтану велися переговори. Праворуч - колекція одягу султанів. Далі - скарбниця з трьох залів, тут зібрані коштовності - наприклад, 86-каратний діамант «ложковий», оточений 49 дрібнішими діамантами. Поруч вхід до Зібрання священних реліквій, як то: зуб Пророка Мухаммеда, волосся з бороди Пророка, прапор Пророка, одяг Пророка. Є й християнські святині - кисть руки Святого Іоанна Хрестителя, наприклад.

У четвертому дворі раніше знаходився знаменитий Сад тюльпанів, була навіть посаду «Міністр тюльпанів». Батьківщина цих квітів зовсім не Голландія, а Османська імперія, саме тому тюльпан (або лале) обраний як туристичного символу країни.

У Топкапи зберігається одна з найрідкісніших у світі колекцій порцеляни. Розташована вона в будівлі палацової кухні і включає в себе 12 тисяч примірників.