Неділя, 20 грудня 2015 17:53

Олександрівське подвір'я, Єрусалим

Олександрівське подвір'я, Єрусалим

Існує думка про те, що друге падіння Ісуса спровокував поріг Судних Воріт, через який він переступив, виходячи з міста, який в ті часи тут закінчувався. Називалися так ворота тому, що засудженому тут зачитували вирок в останній раз, і він уже не міг бути змінений.

Олександрівське подвір'я, що належить російській православній церкві, - якраз те місце, де в ході розкопок в 1883 році археологи виявили фрагмент міської стіни V століття до н.е. і плити порога Судних Воріт. Територія, яку зараз займає подвір'я, Росія викупила в 1859 році у ефіопського духовенства. У самому кінці XIX століття тут була освячена церква святого Олександра Невського.

Крім неї і, власне, порога Судних Воріт, в комплекс подвір'я входить також каплиця в ім'я Феодоровской Божої Матері, маленький музей, приміщення, де можуть зупинитися паломники, частина скелі Голгофи, яку принесли сюди з Храму Гробу Господнього.

Однак безпосередня мітка другого падіння Ісуса стоїть не на обійсті, а на вулиці біля нього, де є залишок давньоримської колони і римська цифра VII над входом в маленьку капличку. Трохи далі по вулиці розташовано місце, де Христос звертався до скорботним дочкам єрусалимським. Воно позначено круглим каменем, на якому вибито чотири літери «NIKA».