Неділя, 27 грудня 2015 12:25

Метеори, Крит

Метеори, Крит

Шість найбільш неприступних діючих монастирів Греції розташовані високо в прямовисних скелях - Метеорах. Раніше дістатися сюди було справжнім подвигом, що і здійснили перші ченці, що забралися сюди, щоб побути наодинці з Богом. Тепер цей спіритуального тет-а-тет зруйнований туристичною індустрією. Лише один-два дні на тиждень монастир закритий для відвідувань, в інший час - це високодуховна атракціон.

Тут можна приміряти на себе монастирське життя. Помолитися в келії, посидіти в трапезній, послухати розповіді ченців, побачити величезну 12000-літрову бочку для води, і крихітні - метр на метр - садочки, в яких ченці вирощують овочі і трави. Щоб оглянути всі монастирі, потрібно два дні. Переночувати можна в найближчому селищі Каламбака.

Дорога Яніна - Метеори - одна з найпопулярніших в країні. Стартує подорож з міста Яніна, прямо від його темно-синього озера з точками білосніжних яхт. Дорога петляє крізь оливкові гаї і луки, поступово піднімаючись вгору, до перевалу Катарас, де починаються самі звивисті серпантини, які тільки існують в природі. Коли повороти, нарешті, закінчаться, і шосе прийме рівні обриси, на горизонті з'явиться грецьке чудо світу - потужні, схожі на фортеці, монастирі Метеори з червоними черепичними дахами, що виросли на скелях 450 років тому. Відпочити і перекусити можна в містечку Каламбаки, що знаходиться прямо біля підніжжя скель.

Якість асфальту цілком пристойне, хоча з дороги краще не згортати, щоб не потрапити на ґрунтовку. Орендувати автомобіль можна прямо в Яніні (від 150 євро на тиждень, залежно від сезону і марки авто). Обов'язковий атрибут в поїздці - GPS-навігатор або комплект докладних карт.