Четвер, 10 грудня 2015 12:00

Фортеця Аланії, Аланія

Фортеця Аланії, Аланія

Головний історичний символ курорту Аланія - потужна фортеця, збудована ще в XIII столітті - стоїть на невеликому півострові, який кутом вдається в море.

Абсолютно мирна з вигляду, всього кілька століть тому вона була зловісною. Це зараз сюди забираються, щоб помилуватися панорамою Середземного моря, на хвилях якого гойдаються білосніжні прогулянкові яхти. А був час, коли цієї ж панорамою милувалися засуджені до смерті злочинці. Із спеціального майданчика їх скидали у прірву. А під час облоги, з цих кріпосних стін через спеціальні отвори лили киплячу олію на голови ворогів. Найкрасивіше місце фортеці - восьмикутна Червона вежа (Kizil Kule) висотою з п'ятиповерховий будинок, яку будували як символ влади турків над цим узбережжям.

Фортеця умовно можна розділити на дві частини. Перша - територія фортеці, куди вхід вільний і гуляти можна безкоштовно. Найпопулярніше місце - майданчик над прірвою смертників, яка обгороджена залізними поручнями. Друга - руїни замку з древніми візантійськими церквами та ваннами. Замок - справжній музей під відкритим небом. Вхід - платний.

Існує байка про те, що не всі злочинці, засуджені до смерті, були скинуті на скелі. За три дні до страти, їх переставали годувати і поїти. Потім давали їм три камені. Якщо хоч один кругляк засуджений міг докинути до моря - вирок скасовували.