Четвер, 10 грудня 2015 17:55

Іераполіс, Стамбул

Іераполіс, Стамбул

У списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять історичні та природні пам'ятки з усього світу, які вважаються «спадщиною людства», яке ми повинні передати своїм нащадкам.

Для туристичних визначних пам'яток потрапити в цей список все одно що отримати «знак якості» - новий статус гарантує інтерес усього світу, кошти на охорону і відновлення. У сенсі складання списку обов'язкових місць для огляду, вибору ЮНЕСКО майже завжди можна довіряти.

Іераполіс в перекладі з давньогрецької мови означає «священне місто». Історія у цього міста дуже багата. Він був заснований в 190 році до нашої ери царем Пергама Евменом II. У 133 році до нашої ери місто увійшло до складу Римської імперії, пізніше був під владою візантійців, арабів, сельджуків і навіть пережив кілька сильних землетрусів. Незважаючи на катаклізми й негаразди, жителі покинули місто лише в XIV столітті.

Термальні джерела, розташовані тут, допомагали вилікуватися від будь-якої недуги і навіть підняти з мертвих: так, у всякому разі, вважали жителі Римської імперії, що стікалися сюди на лікування. Але некрополь протяжністю в два кілометри, що нараховує 1200 поховань, підтверджує, що навіть чудотворні води в басейні Клеопатри не були панацеєю. Архітектурні споруди більш довговічні, ніж люди: збереглися руїни храму Аполлона, залишки римських терм і громадських туалетів, римський театр.