Субота, 19 грудня 2015 02:27

Джантар Мантар, Джайпур

Джантар Мантар, Джайпур

У списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять історичні та природні пам'ятки з усього світу, які вважаються «спадщиною людства», яке ми повинні передати своїм нащадкам.

Для туристичних визначних пам'яток потрапити в цей список все одно що отримати «знак якості» - новий статус гарантує інтерес усього світу, кошти на охорону і відновлення. У сенсі складання списку обов'язкових місць для огляду, вибору ЮНЕСКО майже завжди можна довіряти.

Обсерваторія XVIII століття - незвичайне явище для Індії, практично не знала астрономії. Махараджа Джай Сингх вибудував цю обсерваторію, захоплений розповідями про науковому прогресі в далеких західних країнах. Правда, хоча в Європі вже був винайдений телескоп, махарадже не вдалося його роздобути. Замість цього в обсерваторії були побудовані вимірювальні інструменти з каменю та цегли, які, тим не менш, стали на той момент найточнішими в Індії та успішно служили для складання календарів і астрологічних прогнозів.

Найбільший прилад тут - сонячний годинник висотою більше 21 метра і 35 метрів в основі. Де-небудь в північних країнах вони могли б барахлити, але в сонячному штаті Раджастан безперебійно йдуть до цих пір.