Вівторок, 29 грудня 2015 04:24

Церква святого Стефана, Несебр

Церква святого Стефана, Несебр

У списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять історичні та природні пам'ятки з усього світу, які вважаються «спадщиною людства», яке ми повинні передати своїм нащадкам.

Для туристичних визначних пам'яток потрапити в цей список все одно що отримати «знак якості» - новий статус гарантує інтерес усього світу, кошти на охорону і відновлення. У сенсі складання списку обов'язкових місць для огляду, вибору ЮНЕСКО майже завжди можна довіряти.

Ця трехнефная базиліка був зведена в XI столітті і спочатку освячена на честь Богородиці. Ім'я святого Стефана вона отримала тільки через століття. Перші фрески храму були втрачені, зате сотні розписів XVI -XVIII століть, що зображають Богородицю і сцени Христових чудес, збереглися в непоганому стані, як і різьблений іконостас 1599 і кафедра єпископа. Будівля церкви кілька разів перероблялося, при цьому використовувалися архітектурні елементи з інших, що нині не існуючих християнських храмів, - рельєфи, капітелі, карнизи. Зараз воно внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і функціонує як музей.